Wiadomości

Sebastian Kienle nie wystartuje w Challenge Roth

Obecny sezon dla niemieckiego triathlonisty jest jednym z ostatnich w bogatej karierze sportowej. Niestety, Sebastian Kienle musiał wycofać się z udziału w legendarnych zawodach, w Roth.

Pod koniec zeszłego roku niemiecki triathlonista zdradził, kiedy zakończy wieloletnią karierę i zaczął pożegnalne starty.

– Ta kariera nie skończy się w tym roku, czy przyszłym. Zamierzam jeszcze spędzić dwa lata w tym sporcie. Potem odchodzę na emeryturę – przyznawał Sebastian Kienle. – Chciałem zawsze przejść na emeryturę z wyraźną linią mety. Ona nastąpi pod koniec 2023 roku. W przyszłym sezonie spróbuję zdobyć kolejny tytuł mistrza świata w St. George lub Kona. W 2023 roku zrealizuję pożegnalną światową trasą. Zamierzam zrobić kilka wyścigów, których nigdy wcześniej nie byłem w stanie.

Jednym z takich wyścigów miało być właśnie Challenge Roth, ale niestety i tym razem Sebastian Kienle musiał wycofać się z tej nadchodzącej rywalizacji.

Nie jest w pełnej dyspozycji

Niemiecki triathlonista za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się powodami tej trudnej decyzji. Nie ukrywał, że właśnie Roth miało być jednym z głównych punktów jego pożegnalnej dwuletniej trasy.

– To oczywiście bardzo trudna decyzja, ponieważ doskonale wiem, że jest to prawdopodobnie jedna z ostatnich okazji do ścigania się na tych zawodach. Szczerze mówiąc, nie jestem w formie. Złapałem COVID-19 w USA przed lub po wyścigu w St. George. To mnie kosztowało prawie trzy tygodnie wyłączenia z treningów. Do tego w Livigno pięć dni temu rozbiłem się na rowerze. Na szczęście nie stało się nic poważnego. Choć powrót do treningów zajął mi kolejne 3-4 dni. Dlatego zdecydowałem się, że odpuszczam nadchodzące zawody w Roth – wyjaśnia Sebastian Kienle.

Całe nagranie zawodnika PONIŻEJ.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sebastian Kienle (@sebastiankienle)

Kim jest Sebastian Kienle?

Sebastian rozpoczął treningi w wieku 8! lat pod okiem ojca. W wieku 12 lat wystartował w pierwszym triathlonie. Jest uważany za jednego z najlepszych kolarzy obok  Andrew Starykowycza, Andreasa Dreitza i Camerona Wurfa. W 2019 roku podczas IM Frankfurt pomimo kłopotów z kołem dogonił Jana Frodeno (był szybszy o prawie 3 minuty) na odcinku rowerowym.

Po 13 latach współpracy z trenerem Lubosem Bilkiem, w trakcie której Kienle zdobył wszystko co było do zdobycia na dystansach długich (3-krotny mistrz świata i Europy w 70.3 IM oraz IM), Kienle po bardzo rozczarowującym 2018 roku zdecydował się na zmianę trenera. Od grudnia 2018 roku Kienle zaczął współpracę z nowym trenerem Philipsem Seippem, trenującym m.in. Laurę Philipp.

Najlepsze osiągnięcia Niemca

2008 Ironman Kraichgau 70.3 – 1 miejsce

2009 Ironman Germany 70.3 – 1 miejsce

2011 Ironman Miami 70.3 – 1 miejsce

2012 Mistrzostwa Europy Ironman Challenge Kraichgau – 2 miejsce

2012 XTERRA Germany – 2 miejsce

2013 Mistrzostwa Świata Ironman 70.3. – 1 miejsce

2013 Mistrzostwa Świata Ironman – 3 miejsce

2014 Mistrzostwa Świata  Ironman – 1 miejsce

2015 Mistrzostwa Świata Ironman – 2 miejsce

2019 Mistrzostwa Europy Ironman Frankfurt – 2 miejsce

Przemek Schenk
foto: Sebastian Kienle Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X