Wiadomości

Timothy O’Donnell wrócił po zawale i wywalczył slota na Hawaje

Trzecie miejsce w Ironman Des Moines dało Timothiemu O’Donnellowi upragnioną przepustkę do Kona. 

Ostatni rok nie był łatwy dla Timothy’ego O’Donnella. W marcu ubiegłego roku zawodnik przeszedł zawał serca w trakcie rywalizacji na trasie 2021 Challenge Miami. Kolejny rok był bardzo trudnym czasem dla triathlonisty, który starał się wrócić do profesjonalnego ścigania. 22 maja wystartował na dystansie średnim gdzie zajął szóste miejsce. Kolejny start to Ironman Des Moines.

– Całkiem fajnie jest wrócić. Minęło ponad 2,5 roku odkąd zrobiłem Ironmana. Bolało. Nogi jakby stwardniały, szczególnie w drugiej połowie maratonu. Mimo tego świetnie się bawiłem. Dobrze czułem się na pływaniu i na rowerze. Dobrze pływałem, jechałem naprawdę dobrze, a potem miałem około 21 km optymalnego biegania. Mimo wszystko udało się zameldować na mecie – mówił Timothy O’Donnell w filmie opublikowanym na Youtube.  

 

Trzecie miejsce i slot

Ostatecznie O’Donnell pojawił się na mecie z czasem 8:10:07. Amerykanin uległ jedynie Mattowi Hansonowi (7:56:48) oraz Andre Lopesowi (7:59:27).

– Moim celem było zdobycie przepustki na Konę. Na szczęście po części pływackiej i rowerowej mieliśmy tak dużą przewagę nad innymi chłopakami, że ewentualny błąd, trudności jakie miałem podczas drugiej części biegu, nie przekreślił moich planów – dodał O’Donnell.  

Kim jest Timothy O’Donnell?

Jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych amerykańskich triathlonistów. Wystarczy wspomnieć o ponad 50 miejscach na podium, w tym ponad 22 zwycięstwach na najważniejszych imprezach na całym świecie. Oprócz tytułu mistrza świata ITU na długich dystansach (2009) jego inne zwycięstwa obejmują dziewięć zwycięstw Ironman 70.3, dwa zwycięstwa IRONMAN i sześć mistrzostw narodowych sił zbrojnych. Na Mistrzostwach Świata IRONMAN w Kona na Hawajach Timothy zajął miejsca: 3. (2015), 5. (2013), 6. (2016), 8. (2012) i zdobył najwyższe miejsce w Ameryce w latach 2013 i 2015.

W 2015 roku podczas IRONMAN Brazylia ustanowił rekord życiowy na długim dystansie. Wynosi 7:55:56. Do tego O’Donnell był mistrzem IRONMAN 70.3 US Pro w 2012 i IRONMAN US Pro Champion w 2011.

Przemek Schenk
foto: Timothy O’Donnell Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X