Rozmowa

Coraz mniej wolnych miejsc w Bydgoszczy

Zawody Enea Bydgoszcz Triathlon wygrały w Plebiscycie TriathlonLife.pl w kategorii Impreza powyżej 500 osób. Jeden z organizatorów, Jakub Kubiński zdradził liczbę wolnych miejsc na tegoroczną imprezę w Bydgoszczy oraz szczegóły nowej imprezy w Żninie.

Co słychać w Bydgoszczy?
Super jest wygrać kategorię. To jest świetne podsumowanie pracy, jaką wkładamy od ponad ośmiu lat. W dniu zawodów zaangażowanych w pracę jest prawie 500 osób – wolontariuszy, pracowników. To jest radość i duma. Ta pozytywna energia napędza do dalszego działania. Choć liczy się to, żeby zawodnicy byli zadowoleni.

Jak wygląda sytuacja z miejscami na tegoroczną edycję Enea Bydgoszcz Triathlon?
Jeszcze są miejsca na edycję 2022. Na razie mamy prawie 4000 zgłoszeń. Znaczna część zawodników już opłaciła wpisowe, na przykład na połówce zostało jedynie 40 miejsc. Jeśli ktoś chce się zapisać, to zapraszam. Są cały czas miejsca.

Ogłosiliście niedawno nową inicjatywę – Enea Żnin Triathlon. Dlaczego?
Żnin jest świetnie zlokalizowany, pomiędzy Bydgoszczą, a Poznaniem. Właśnie z tych miast pochodzi większość uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. Do tego oba miasta połączyła trasa S5, co ułatwiło dotarcie do Żnina. Drugim warunkiem, to sprzyjające możliwości organizacji trasy. Nie mamy tutaj ograniczeń i możemy trzymać się książkowych dystansów. Trzecią rzeczą jest sam obiekt Cukrowni Żnin. To jest gigantyczna fabryka cukru. Jej obejście zajmuje 2-3 godziny. Częściowo została zmieniona na hotel, obiekty restauracyjne, klinikę rehabilitacyjną, spa z basenem 25-metrowym. Ten obiekt daje niesamowite warunki do zorganizowania imprezy. Trochę jak w Bydgoszczy, czyli mamy świetne hale, gdzie możemy zorganizować strefy zmian, a w Żninie jest obiekt, który może pomieścić 700 osób. Oferuje wiele rozrywek. To też dla nas ważne, żeby całe rodziny miały coś do robienia podczas imprezy. Bo organizujemy zawody nie tylko dla zawodników, ale też rodzin. Jak już ma ktoś jechać przez pół Polski i wystartować, to fajnie, aby miał możliwość spędzenia weekendu z rodziną.

Według naszych statystyk 80% uczestników zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon to mężczyźni, choć zwiększa się część kobiet startujących w tej imprezie. To też wynika z tego, że na naszych imprezach panie też mogą znaleźć miejsce startowania dla siebie, bo mamy świetnie zorganizowaną strefę dla dzieci.

Cała gala dostępna tutaj

Rozmawiał: Marcin Dybuk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X