Wiadomości

Odchudzamy Tomasza Karolaka do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Pięć miesięcy dzieli popularnego aktora oraz triathlonistę od kolejnego już startu w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Każdy utracony kilogram przez Tomasza Karolaka, to pieniądze, która zostaną przekazane na konto hospicjum dla dzieci w Gdyni.

Tomasz Karolak regularnie startuje w zawodach triathlonowych organizowanych pod szyldem IRONMAN. Praktycznie każdego roku kibice mogą go wspierać i dopingować, gdy wraz z innymi uczestnikami mierzy się z wymagającą trasą gdyńskich zawodów. Bohater wielu polskich komedii z uśmiecham na twarzy finiszuje po pokonaniu 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21 kilometrów biegu, czyli „połówki” IRONMAN.

Kolejny start w tym roku

Już 7 sierpnia Tomasz Karolak ponownie stanie na starcie zawodów triathlonowych Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Jednak tym razem w jego przygotowania do rywalizacji zaangażowała się firma Nowalijka, krajowy producent zdrowej żywności, jednocześnie partner zawodów IRONMAN w Polsce.

Lider branży warzywno–sałatkowej zadba o prawidłową i zbilansowaną dietę aktora, by ten zrzucił zbędne kilogramy i dzięki produktom przygotowanym i dostarczonym przez Nowalijkę, zbudował optymalną formę umożliwiającą start w Gdyni.

​- Nasza akcja rozpoczęła się od oficjalnego ważenia w siedzibie firmy Nowalijka – powiedział Tomasz Karolak. – Będziemy mnie odchudzać. Przygotowano dla mnie specjalne produkty.  Zobaczmy, jakie będą efekty. Produkty są naturalne. To ma kluczowe znaczenie. Mam bardzo wrażliwy przewód pokarmowy i jak tylko dostaje się tam jakaś chemia, to koniec. Mam 51 lat i w sierpniu wystartuję w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, co ma być skutkiem tego odchudzania. Cała akcja ma posmak charytatywny. Za każdy utracony kilogram Nowalijka przekaże 2 tysiące złotych na rzecz Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. To jest najważniejsze w tej akcji – zaznaczył aktor i triathlonista.

120 kilogramów na wadze

Tomasz Karolak wniósł na wagę blisko 120 kilogramów. Zapowiedział, że jego marzeniem jest schudnąć nawet 20 kilogramów.​

– Skład ciała jest całkiem niezły – podsumowała Ewa Borowska, dietetyczka. – Sylwetka jest atletyczna. Waga jednak jest przekroczona. Jest bardzo wysoka masa mięśniowa. To też determinuje nam wagę. Tak naprawdę jest do 13 kilogramów do zrzucenia. Blisko 25% to zawartość tkanki tłuszczowej. To powyżej normy, ale nie ma tragedii. Cel jest więc do osiągnięcia – powiedziała ekspertka.

Tomasz Karolak rozpoczął już regularne treningi, które uzupełnione zostały specjalną, spersonalizowaną dietą, przygotowaną na bazie zdrowych produktów Nowalijki. Jeśli aktorowi uda się zrzucić, na przykład 10 kg, hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań” otrzyma 20 tysięcy złotych.

W akcję pomocy najmłodszym pacjentom gdyńskiej placówki, może się włączyć każdy. Zachęcamy do bezpośrednich wpłat na konto hospicjum (szczegóły na stronie hospicjum.gdynia.pl) oraz wspierania Tomasza Karolaka w jego walce o zgubienie zbędnych kilogramów.

materiał prasowy 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X