Wiadomości

Challenge Malta – nowy wyścig na tri mapie

Jakiś czas temu organizatorzy Challenge Family ogłosili pierwsze zawody w Chile. Teraz przyszła kolej na kolejny kraj.

Jedną z nowych imprez w kalendarzu Challenge Family jest Challenge Puerto Varas, które zaplanowano na 20 marca 2022 roku. Ogłoszono kolejną nowość, jaką jest Challenge Malta.

– Ten kraj słynie z niesamowitego klimatu i zapierających dech w piersiach krajobrazów, a także z bogatej i zróżnicowanej kultury. Nie ma lepszego miejsca dla sportowców, którzy chcą połączyć niezwykłe wrażenia z wyścigu z niezapomnianą podróżą – powiedział dyrektor generalny Challenge Family, Jort Vlam.

Przebieg trasy

Wyścig rozpocznie się na północno-zachodnim wybrzeżu. Sportowcy zanurkują w morzu w Golden Bay, by przepłynąć 1,9 km. Zatoka jest chroniona niebieską flagą. Jak sama nazwa wskazuje, szczyci się jedną z najpiękniejszych piaszczystych linii brzegowych w regionie.

Trasa kolarska będzie składać się z trzech okrążeń. Zawodnicy będą jechać przez wiejskie tereny i Salina Coast Road.

Po powrocie do Golden Bay sportowcy wyruszą na ostatni 21,1 km bieg na wschód po pofałdowanym terenie. Linia mety znajdzie się na promenadzie w kurorcie Sliema.

Organizatorzy zaplanowali ten nowy wyścig na 15 maja 2022 roku, co powoduje, że to może być dobre miejsce dla wielu triathlonistów na rozpoczęcie sezonu. Można już zgłaszać się na te zawody. Ceny pakietów startowych zaczynają się od 185 euro. Można zapisać się tutaj.

Przemek Schenk
foto: Challenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X