Wiadomości

Challenge Family ogłasza pierwszy wyścig w Chile

Kalendarz imprez pod szyldem Challenge Family wzbogaca się o kolejny wyścig. Przy tym obrano nowy kierunek, jakim jest Chile.

Nowa impreza – Challenge Puerto Varas zadebiutuje 20 marca 2022 roku. Zawodnicy powalczą na dystansie średnim.

– Organizowanie imprez triathlonowych jest moją pasją od ponad dwunastu lat. Zorganizowałem ponad 200 imprezami. Organizacja Challenge Puerto Varas bez wątpienia będzie punktem kulminacyjnym mojej kariery – powiedział dyrektor wyścigu Challenge Puerto Varas, Juan Carlos Olavarria. – Trzeba przyjechać, pokonać trasę oraz zapoznać się z  otoczeniem, aby zdać sobie sprawę, jak niezwykła jest społeczność tutaj w Puerto Varas. Kibice zapewnią sportowcom niezapomniane wrażenia podczas wyścigu. Atmosfera będzie niesamowita – zapewnia Juan Carlos Olavarria.

Ekspansja Ameryki Południowej

Dyrektor generalny Challenge Family nie ukrywał radości, że kalendarz wyścigów w Ameryce Południowej zostaje wzbogacony o kolejne miejsce.

– Challenge Family z przyjemnością rozszerza ofertę wyścigową o kolejne miejsce. Ten teren z niezapomnianymi widokami jest idealny do wyścigu na średnim dystansie. Mamy szczęście pracować z doświadczonym Juanem Carlosem i jego zespołem. Nie mam wątpliwości, że Challenge Puerto Varas stanie się klasykiem w Ameryce Południowej – powiedział Jort Vlam,  dyrektor generalny Challenge Family.

Przebieg trasy

Uczestnicy na średnim dystansie przepłyną 1900 metrów (jedno okrążenie) w słodkiej i spokojnej wodzie jeziora Llanquihue.

Podczas 90-kilometrowej części rowerowej zawodnicy pokonają łącznie 1000 metrów przewyższenia. Biorąc pod uwagę profil trasy, nadal można ją uznać za dość szybką. Podczas jazdy na rowerze sportowcy będą mogli podziwiać niesamowite widoki górskie.

Bieg składa się z trzech okrążeń. Na każdym z nich zawodnicy przechodzą przez jezioro, zanim udają się do centrum miasta. Linia mety znajduje się w samym sercu Puerto Varas.

Przemek Schenk
foto: Challenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X