Wiadomości

Biegacze i triathloniści wspomagają niepełnosprawnych

Postanowili połączyć siły w jednym celu. Jakim? Zbierają fundusze na specjalny wózek dla osób niepełnosprawnych.

Jedną z zaangażowanych osób w tę inicjatywę jest Radosław Jasiczek, który sam pomaga osobom niepełnosprawnym poprzez triathlon. Razem z 13-letnim Mateuszem chorującym na dystrofię mięśniową Duschena startuje w różnych zawodach. Teraz członkowie Świdnickiej Grupy Biegowej oraz klubu sportowego Żelazna Świdnica łączą siły w szczytnym celu.

Bardzo ważny cel

– Celem prowadzonej zbiórki jest specjalny wózek do uprawiania aktywności z osobami niepełnosprawnymi – tłumaczy Radosław Jasiczek. – Z Jackiem Gołębiewskim ze Świdnickiej Grupy Biegowej znamy się od dawna. Mieszkamy w jednym mieście. Razem startujemy na wielu zawodach i trenujemy na tych samych trasach. Około sześciu lat temu Jacek postanowił zrzeszyć grupę “amatorów biegaczy” zakładając ŚGB. Ja idąc jego tropem,  trzy lata temu postanowiłem zrzeszyć grupę “amatorów triathlonu”. Tym samym założyłem klub sportowy Żelazna Świdnica. W 2019 roku podczas RST Półmaraton Świdnicki połączyliśmy siły i postanowiliśmy pobiec z osobami niepełnosprawnymi. Ja z 13 letnim Mateuszem, a Jacek z  17 letnią Dorotą. To jest pierwsza tego typu zbiórka w naszym mieście. Jesteśmy na jej początku. Pomysłodawcą jest Radosław Werner – dodaje Radosław Jasiczek.

pomoc

– Miejmy nadzieję, że uda się zebrać cała kwotę, czyli około 15 tysięcy złotych – mówi z nadzieją Radosław Jasiczek.

W jaki sposób można wesprzeć zbiórkę?

– Pieniądze będą zbierane podczas różnego rodzaju eventów m.in.: biegów oraz innych imprez sportowych. W tym roku podczas RST Półmaraton Świdnicki będzie prowadzona loteria – tłumaczy Radosław Jasiczek. – Jej dochód przeznaczony zostanie na zakup wózka. Prowadzona też jest zbiórka na zrzutka.pl. Mamy też potwierdzenie, że jedna ze świdnickich szkół, mianowicie Szkoła Podstawowa nr. 6 podczas organizowania dnia kobiet pieniądze ze sprzedaży m.in.: kawy oraz ciast przekaże na naszą zbiórkę – dodaje Jasiczek.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X