Wiadomości

Facetów też stać na wiele

To jak to w końcu jest. Kto jest bardziej zacięty z w dążeniu do celu. Kobiety czy mężczyźni? Zdanie znanego trenera kontra opinie zawodniczek. 

– Wydaje mi się, że kobiety są bardziej zacięte i twardo dążą do celu. Wówczas ciężko jest się z takimi osobami dogadać, ciężko znaleźć odpowiednią ścieżkę. To typ, który zawsze będzie chciał więcej. A nie zawsze wykonanie 30 godzin treningu w tygodniu będzie lepsze, niż wykonanie ich 20, ale bardziej rozsądnie – stwierdził w rozmowie z TriathlonLife.pl Jakub Czaja.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zdanie na temat kwestii poruszonej przez szanowanego trenera oraz znakomitego biegacza mają same kobiety. Przy okazji szóstej edycji Torus Triathlon In Da House poprosiliśmy kilka zawodniczek o ustosunkowanie się do słów trenera Jakuba Czaji. Jaka była ich odpowiedź?

Najważniejszy charakter

– Może część kobiet nie będzie zadowolona z tej opinii, ale wszystko zależy od charakteru. Na pewno nam jest trudniej mimo, że jest mniej zawodniczek – twierdzi Lucyna Śliż (na zdjęciu niżej). – Trudniej jest wygospodarować czas oraz poskładać to organizacyjnie. Jednak to wszystko jest kwestią charakteru, a nie płci – dodaje.

kobiety

Kwestia indywidualna

– Myślę, że to jest mocno indywidualna kwestia osobowości. Nie wiem, czy jakiś chromosom X lub Y może o tym decydować. Po prostu liczą się chęci oraz charyzma. Myślę, że w tym też nie ustępują mężczyźni – uważa Wiktoria Lewandowska

Bardziej racjonalne kobiety

– Uważam, że jednak kobiety są bardziej racjonalne. Przynajmniej ja taka jestem. Nie mam żadnego trenera. Większość moich treningów zależy od samopoczucia danego dnia – zdradza Karolina Linda.

Studentka Czaji

– Znam Jakuba Czaję. Miałam przyjemność być jego studentką. To było dosyć dawno temu. Bardzo miło jest mi słyszeć, że coś takiego uważa na temat kobiet – mówi z uśmiechem Ilona Lis. – Z całą pewnością zgadzam się z tą tezą. Oczywiście facetów też stać na wiele. Nikomu nie ujmuję. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej kobiet na takich imprezach. Bo trzeba przyznać, że ciągle dominują mężczyźni – kończy zawodniczka.

kobiety

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

Przemysław Schenk
foto: Przemysław Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X