Znana data rozprawy antydopingowej Małgorzaty Ciołczyk

W ostatnim starcie w przygodzie triathlonowej Małgorzata Ciołczyk wygrała w mistrzostwach Polski na pełnym dystansie. Kilka tygodni później rozpoczęto postępowanie antydopingowe. Teraz znamy termin oficjalnej rozprawy w sprawie zawodniczki.

W Malborku zdobyła tytuł mistrzyni Polski, wbiegając na metę, z czasem 10:22:03.

Przede wszystkim chciałam ukończyć zawody. Byłam nastawiona na walkę ze sobą i własnymi kryzysami. Na mecie poczułam ulgę, że wreszcie mogę skończyć biec – mówiła Małgorzata Ciołczyk, w rozmowie z TriathlonLife.pl po tamtych zawodach.

Kilka tygodni później wszczęto postępowanie antydopingowe przez POLADA po kontroli przeprowadzonej na zawodach. Poznaliśmy termin rozprawy w sprawie zawodniczki.

Działania dyscyplinarne

Według terminarza rozpraw na stronie Panelu Dyscyplinarnego rozprawa jest zaplanowana na 29 listopada 2022, o godzinie 17:30. Skład orzekający składa się z Tomasza Rutkowskiego, Katarzyny Kaczmarczyk – Kaczor oraz Agnieszki Oknińskiej – Szewczyk.

Jeżeli przeprowadzone badania potwierdzą obecność w organizmie jednej z substancji znajdującej się na zabronionej liście, Polska Agencja Antydopingowa nałoży na zawodniczkę sankcję. Następnie zostanie ona wykreślona z listy wyników z Malborka przez Polski Związek Triathlonu, tracąc medal i tytuł mistrzowski.