Wiadomości

Zawodnik zmarł podczas Ironman 70.3 Texas

Zawody w Teksasie przysłoniła tragiczna wiadomość o śmierci jednego z uczestników.

Jeden z zawodników potrzebował pomocy medycznej podczas etapu pływackiego. Wkrótce po zabraniu sportowca do szpitala pojawiła się wiadomość, że zmarł.

– W trakcie części pływackiej triathlonu Ironman 70.3 w Teksasie zawodnik zażądał i otrzymał pomoc medyczną od personelu bezpieczeństwa – wyjaśnia Ironman w komunikacie prasowym. – Uczestnik zawodów został przewieziony do szpitala. Stamtąd napłynęła informacja, że zmarł. Wyrażamy wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom sportowca. Nadal będziemy oferować im nasze wsparcie w tym trudnym czasie dla nich. Dziękujemy ratownikom, którzy szybko zareagowali, aby zapewnić sportowcowi wsparcie medyczne.

Dobre starty Polaków

Mimo tragicznych informacji, to kilkoro polskich AG może zaliczyć start w Teksasie do udanych. Sebastian Borowik pokonał trasę w czasie 4:13:59. To dało mu drugie miejsce w kategorii M45-49.

Joanna Borowik też może być zadowolona z osiągniętego rezultatu. Zameldowała się na mecie z wynikiem 5:00:44. Tym samym uplasowała się na czwartej pozycji w kategorii K45-49.

W kategorii M35-39 Jaromir Szurlej zakończył rywalizację na 20 miejscu. Pokonanie trasy zajęło mu 4:37:16.

Przemek Schenk
foto: pixabay

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X