Wiadomości

Robert Karaś zawalczy na Fame MMA 14. Znamy rywala

Jakiś czas temu przyznał, że zaczął trenować MMA. Teraz poznaliśmy datę oraz rywala debiutanckiego pojedynku Roberta Karasia.

Jest jednym z najpopularniejszych triathlonistów w Polsce, który wzbudza wiele emocji każdym wywiadem, czy informacją na jego temat. Spowodowane jest to między innymi szczerymi wypowiedziami, czy podejściem do sportu. Obecnie Robert Karaś jest autorem trzech rekordów świata w ultratriathlonie:

2 x Ironman 18 godzin 44 minuty 38 sekund

3 x Ironman 30 godzin 48 minut 57 sekund

5 x Ironman 67 godzin 58 minut 01 sekunda

Nie ukrywa, że jego celem jest zrobienie dwudziestokrotnego Ironmana, ale ma jeszcze inne marzenia. Jednym z nich jest walka w oktagonie. Wiemy, kiedy to się stanie.

Debiut już w maju

Ogłoszono, że Robert Karaś zawalczy we freakowej organizacji – Fame MMA. Jego debiut jest zaplanowany na 14 maja w krakowskiej Tauron Arenie. Podczas oficjalnej konferencji prasowej przed tą galą (jedną z dwóch zaplanowanych) triathlonista podzielił się wrażeniami z nowego dla niego środowiska oraz opowiedział o nadchodzącym wyzwaniu.

– W zeszłym roku może byłem na dziesięciu lekcjach MMA u trenera. Naprawdę trenuję od 8 marca. Wolałbym zawalczyć we własnej wadze, czyli 66 kilogramów. Natomiast wyszła taka propozycja, aby zrobić walkę z dużo cięższym zawodnikiem. Lubię wyzwania, dlatego nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem propozycji. Obecnie staram się przytyć. Aktualnie ważę 73 kg. Mam super sparingpartnerów, dobrego trenera. Dlatego wiem, że zrealizujemy taki plan, aby wygrać tę walkę – mówił Robert Karaś podczas pierwszej konferencji przed Fame MMA 14.

Warto też zaznaczyć, że szacunkowo różnica między tymi dwoma zawodnikami wyniesie około 20 kilogramów. Walka odbędzie się w kategorii open.

Ogłoszono rywala

Ostatecznie rękawice z Karasiem skrzyżuje – Adam AJ Josef Modzelewski. Jest to twórca kanału YT – ajthepolishamerican, gdzie publikuje filmiki o tematyce fitness. Jest gdynianinem, który urodził się w Ameryce. Prowadzi zdrowy styl życia.

Zasłynął z popularyzowania treningów z wykorzystaniem masy własnego ciała, które nie wymagają używania wolnych ciężarów. Obecnie ma ponad 270 tys. subskrypcji, a na Instagramie obserwuje go ponad 100 tysięcy osób. Podpowiada internautom, jak dbać o sylwetkę, a przy tym nie brakuje mu humoru. Pasjonuje się kalisteniką, street workoutem, kulturystyką oraz filmowaniem.

Na konferencji prasowej ogłoszono, że walka odbędzie się w formule K-1 (kickboxing, czyli boks i kopnięcia, bez łokci) na dystansie trzech rund po trzy minuty. Choć w przypadku liczby oraz długości rund, może to się zmienić. Padła luźna koncepcja, aby ten pojedynek odbył się na dystansie jednej rundy dziewięciominutowej.  

Cała konferencja prasowa dostępna TUTAJ.

Przemek Schenk
foto: Robert Karaś Instagram, Fame MMA YT

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X