Wiadomości

Triathlonlife.pl patronem medialnym mistrzostw Europy

Pod koniec maja Olsztyn stanie się triathlonową stolicą Europy! Wówczas na Warmii i Mazurach zjawią się czołowi zawodnicy ze wszystkich europejskich krajów. TriathlonLife.pl został patronem medialnym. 

Na terenie CSR UKIEL triathlon zagości już po raz dziesiąty – Mistrzostwa Europy będą wyjątkowym zwieńczeniem triathlonowej tradycji na Warmii i Mazurach. Przez ostatnie 9 lat nad jeziorem Ukiel odbywały się zawody dla amatorów Elemental Tri Series, a od czterech Puchar Europy w triathlonie, który na stałe wpisał się w kalendarz Europe Triathlon.

Walka w kilku kategoriach

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu w Olsztynie powalczą zawodnicy Elity, U23, juniorów, Age-Group, jak również paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę 28 maja, nie zabraknie emocji podczas startów finałowych – Elita, U23, Juniorzy oraz Paratriathlonu. Niedziela 29 maja, stanie pod znakiem rywalizacji w ramach mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii junior oraz rywalizacji zawodników Age-Group na dystansie olimpijskim! Szczegółowy program zawodów dostępny jest na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl.

– Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem. Będzie to piąta, jubileuszowa edycja tych zawodów i tym razem w randze Mistrzostw Europy dla juniorów, U23, Elity, paratriathlonistów i zawodników Age Group – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

Rywalizacja dla dzieci

W niedzielę 29 maja, odbędą się również zawody dla najmłodszych triathlonistów. W ramach Pucharu Polski w triathlonie rywalizować będą młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie supersprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids:

  • Biegi na dystansie 200 m –Dzieci 1-6 lat,
  • Biegi na dystansie 500 m – Dzieci 7-8 lat,
  • AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania – 0,5 km biegu – Dzieci 9-10 lat,
  • AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu – Żaki 11-12 lat.

Świetna zabawa gwarantowana: Zapisy: https://triathlonseries.pl/triathlon-olsztyn/zapisz-sie/.

Patronat medialny nad Mistrzostwami Europy ma TriathlonLife.pl

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X