Wiadomości

Ruszyła pierwsza w Polsce triathlonowa emisja akcji

Mat. prasowy. Można już kupować akcje Iron Resorts SA – spółki, która buduje pod Poznaniem wyjątkowy ośrodek treningowo-wypoczynkowy dla triathlonistów i ich rodzin.

Obiekt jest już na ukończeniu. Celem emisji akcji, prowadzonej na crowdfundingowej platformie Emiteo, jest sfinansowanie jego rozbudowy o nowe skrzydło. W planach spółka ma kolejne podobne centra.

Emisja do końcówki listopada

Emisja Iron Resorts SA zamknie się najpóźniej 26 listopada 2021. Spółka, wyceniona jest na 12,5 mln zł. Oferuje 32% akcji w cenie 34 zł za sztukę. Firma zamierza czerpać przychody nie tylko z działalności hotelowej, ale z wszystkich towarzyszących jej usług związanych z triathlonem i aktywnym stylem życia. To sprawia, że kupno akcji Iron Resorts jest inną inwestycją niż np. w aparthotel – deklaruje Lech Jaroniec, prezes spółki. Dywersyfikujemy źródła przychodów dzięki połączeniu usług noclegowych z gastronomią, szkoleniami, wynajmem sal ćwiczeniowych, czy wypożyczaniem sprzętu sportowego.

Oferowanie akcji

– Akcje Iron Resorts SA są oferowane w modelu crowdfundingu udziałowego za pośrednictwem platformy Emiteo. Koncepcja IronResorts świetnie pasuje do crowdfundingu. Jest zaadresowana do dobrze zdefiniowanej, sporej społeczności. Odpowiada na jej niezaspokojone do tej pory potrzeby – wyjaśnia Dawid Paczka, współzałożyciel i CEO platformy Emiteo. – Widzimy to zresztą po odpowiedziach na prekampanię. Fani triathlonu zareagowali entuzjastycznie. Zadeklarowana suma inwestycji kilkakrotnie przekracza cel emisji – dodaje.

– Pierwszym obiektem tworzonym przez spółkę jest Iron Resorts Sierosław. Jest położony pod Poznaniem, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i jeziora Lusowskiego, butikowy ośrodek z własnym zapleczem sportowym i profesjonalną kadrą trenerską. To połączenie wyróżnia nas spośród innych inicjatyw triathlonowych w Polsce – podkreśla Jaroniec. – Trenerskie firmy wynajmują powierzchnie dla zgrupowań, czy bootcampów. My oferujemy treningi i noclegi jako jeden podmiot – dodaje Jaroniec.

Finansowanie pierwszego etapu z własnych środków

Spółka sfinansowała budowę pierwszego etapu inwestycji w całości ze środków własnych. Ośrodek składa się z 15 klimatyzowanych pokojów, uniwersalnej sali, kawiarni, zaplecza kuchennego i udogodnień dla gości w rodzaju placu zabaw dla dzieci, czy parkingu. Budowa jest na ukończeniu. Iron Resorts SA zapowiada przyjęcie pierwszych gości jeszcze w tym roku. Emisja akcji ma sfinansować rozbudowę ośrodka o drugie skrzydło. Pozwoli to na wzbogacenie Iron Resorts Sierosław o kolejne sale uniwersalne, salę szkoleniowo-konferencyjną, czy ogrodowe SPA. www.emiteo.pl Emiteo sp. z o.o., ul. Kaszubska 16A/17, 75-036 Koszalin, NIP 669-255-5733

Za projektem stoi partnerski team dwóch braci o uzupełniających się kompetencjach i doświadczeniach. Lech Jaroniec jest przedsiębiorcą najlepiej znany jako twórca i twarz kanału YT i fanpage’a IronWay – Droga do Ironmana. W ciągu czterech lat zgromadził wokół mediów społecznościowych kilkunastotysięczne grono zaangażowanych fanów triathlonu. Paweł Jaroniec, także amatorski triathlonista, jest deweloper z doświadczeniem w budowie energooszczędnych i pasywnych domów mieszkalnych i obiektów komercyjnych.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2 komentarze

    1. Bo to wciąż plac budowy, a to raczej nie wygląda atrakcyjnie. Ale potwierdzam, na żywo widać, że pierwsze skrzydło jest już wykańczane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X