Wiadomości

Puchar Polski 2022. Pula nagród ponad 100 tyś. zł

Polski Związek Triathlonu podjął uchwałę o przeprowadzeniu Pucharu Polski w 2022 roku dla zawodników w poszczególnych kategoriach. Pula nagród robi wrażenie.

Do takich zaliczają się: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz open. Ponadto wyłonione zostaną najlepsze kluby, które zrzeszone są w PZTri i prowadzą szkolenie dla zawodników w/w kategorii.

– To jest kolejny rok, w którym PZTri zamierza pobudzić rywalizację klubową. Docelowo będzie przekładać się na wysokie wyniki sportowe na arenach międzynarodowych. Ubiegły rok pokazał znaczący wzrost nie tylko poziomu sportowego, ale również liczby zawodników startujących w ramach Pucharu Polski. Dlatego zamierzamy to kontynuować w nadchodzącym sezonie – powiedział Prezes Polskiego Związku Triathlonu Paweł Jarski oficjalnej stronie PZTri.

Duże zmiany

Tegoroczny ranking liczony będzie w zbliżony sposób do rankingu World Triathlon. W każdej kategorii za zwycięstwo na poszczególnych zawodach określona jest maksymalna liczba punktów do zdobycia. Z niej każda kolejna osoba na mecie otrzymuje mniej punktów o 7,5%. Tabele punktowe dostępne są TUTAJ.

Podstawa punktowa na poszczególnych zawodach: PP Triathlon (Młodzik 600 / Junior Młodszy 600 / Junior 800 / U23 800 / Open 800), Finał PP (Młodzik 800 / Junior Młodszy 800 / Junior 1000), MP Aquathlon i MP Duathlon (Młodzik 800 / Junior Młodszy 800 / Junior 1000), MP Triathlon (Młodzik 1000 / Junior Młodszy 1000 / Junior 1250 / U23 1250 / Open 1250).

Została zmniejszona waga punktowa dla zawodników kategorii młodzik i junior młodszy. Natomiast jest zwiększona w kategoriach junior, młodzieżowiec, open. Przez to większe znaczenie w rywalizacji klubowej będzie miała jakość zawodników w starszych kategoriach, a nie jak w roku poprzednim duża liczba zawodników w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Terminy, dystanse i imprezy zaliczane do Klasyfikacji Końcowej Pucharu Polski zawarte są w regulaminie.  Można zapoznać się z nim TUTAJ. Miastami gospodarzami poszczególnych edycji są: Rumia, Olsztyn, Rzeszów, Pniewy, Susz, Kraków oraz Białystok. W 2022 roku w ramach PP jest o jedną imprezę mniej w porównaniu do roku poprzedniego. MP w Aquathlonie połączone są z inną imprezą zaliczaną do PP (Susz).

Duża pula finansowa

– Łączna pula nagród finansowych jaka jest przygotowana dla zawodników za poszczególne edycje imprez, jak i za klasyfikację końcową dla zawodników i klubów sięga ponad 100.000 zł. Są to środki pochodzące z systemu licencyjnego, od sponsorów, ale też od organizatorów poszczególnych imprez – dodaje Jarski.

Szczegółowe informacje dot. Pucharu Polski zamieszczane są TUTAJ.

Przemek Schenk
źródło: Polski Triathlon
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X