Rozmowa

Paweł Młodzikowski: Przydałoby się zgrupowanie

W nadchodzącym sezonie znowu będzie łączyć rolę zawodnika i organizatora imprez. Paweł Młodzikowski w obu obszarach ma poważne cele.

Jak obecnie przebiegają przygotowania do nadchodzącego sezonu 2022?
Wszystko idzie zgodnie z planem. Na razie treningi udaje się zrealizować w 100 procentach. To przekłada się na coraz lepszą dyspozycję. Przydałoby się co prawda jakieś zgrupowanie w cieplejszym klimacie, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić w obecnej chwili. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Nad czym skupiasz się na treningach na obecnym etapie przygotowań?
Jeżeli chodzi o treningi, to tutaj ufam trenerowi i realizuję jego zalecenia. W końcu od tego jest. Tak po krótce to praca nad pływaniem idzie cały czas i widać progres. Wierzę, że idziemy w dobrym kierunku. Koniec tamtego roku i początek obecnego obfitował w większą ilość mocniejszych jednostek na rowerze. Ostatnio wpada troszkę więcej intensywniejszego biegania, aby podciągnąć poziom przed pierwszymi startami.

Czym różni się obecny cykl przygotowawczy od poprzedniego?
Sam trening jest podobny, lecz ten sezon lepiej się zapowiada, jeżeli chodzi o sytuację ze startami. W zeszłym sezonie wszystko było niepewne, a większość imprez była odwoływana. W tym roku jest dużo lepiej w tym aspekcie, a co za tym idzie, motywacja jest lepsza. Lubię startować i potrzebuję kilku startów, aby wejść na odpowiednie obroty. To udaje się w tym roku. W zeszły weekend udało mi się wygrać bieg na 10km w Stoszku Łukowskim z całkiem przyzwoitym czasem 32:51.

Twoimi głównymi celami są Mistrzostwa Świata IRONMAN i IRONMAN 70.3 w październiku. Które elementy chciałbyś w szczególności poprawić przed tymi startami?
Myślę, że solidna praca i mądry trening sprawią, że uda się zbudować dobrą i solidną formę na każdym etapie rywalizacji. To zaowocuje dobrym rezultatem na mecie. Nie skupiam się nad jakimś konkretnym elementem, tylko staram się, aby dalszy rozwój był całościowy.

Kiedy planujesz pierwsze starty w sezonie 2022?
W tym sezonie nie licząc imprez biegowych, pierwszym startem będzie współorganizowany przeze mnie Duathlon im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej 3 kwietnia. Będzie to świetne przetarcie przed Mistrzostwami Polski w duathlonie w Rumi i w Czempiniu. Następnie skupiamy się nad Mistrzostwami Polski na ½ w Poznaniu. Po drodze wpadnie pewnie kilka krótszych startów np. Triathlon w Zimnej Wodzie, na który serdecznie zapraszam.

Jakie masz nastawienie przed nadchodzącym sezonem?
Treningi idą zgodnie z planem, aby dopisało zdrowie. Myślę, że to będzie bardzo dobry sezon w moim wykonaniu. Choć jak twierdzi moja żona jestem pie…….. optymistą. Więc czas pokaże.

Oprócz wspomnianych już imprez mistrzowskich, jakie masz cele jako zawodnik oraz organizator na sezon 2022?
Cele startowe to kilka imprez Mistrzostw Polski w pierwszej części sezonu, a jako organizator chciałbym, aby imprezy współorganizowane przez Klub Biegacza V-Max Adamów były jeszcze lepsze i ludzie wracali na nie z wielką przyjemnością. W tamtym roku debiut Triathlonu w Zimnej Wodzie wypadł bardzo dobrze. Chyba wszyscy byli zadowoleni, ale nie spoczywamy na laurach. Staramy się, aby w tym roku było jeszcze lepiej. Cały czas trwają prace nad korektami w trasie zawodów, żeby była dokładnie domierzona i jeszcze szybsza. Debiut będzie miał także Duathlon im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej. Jest to początek sezonu i szansa, by zrobić dobre przetarcie przed Rumią i Czempiniem. Myślę, że kto odwiedzi te imprezy, nie będzie zawiedziony.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X