Wiadomości

Dotkliwe decyzje Ironmana wobec Rosji i Białorusi

Organizatorzy zawodów pod szyldem Ironman solidaryzują się z Ukrainą. Odwołano Ironman 70.3 St. Petersburg. Zakazano też rosyjskim i białoruskim sportowcom rywalizacji na mistrzostwach świata w 2022 roku.

– Te kroki są zgodne z zaleceniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i World Triathlon dotyczącym udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w międzynarodowych zawodach – piszą w oświadczeniu organizatorzy zawodów Ironman.

Odwołanie zawodów i nie tylko

Postanowiono odwołać w nadchodzącym sezonie zawody Ironman 70.3 St. Petersburg. Były zaplanowane na 17 lipca. Zawodowi sportowcy z Rosji i Białorusi mają także zakaz startu na wszystkich wyścigach Ironman i Ironman 70.3. Zawodnicy z tych krajów nie będą mogli również uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Ironman i na dystansie i połowę krótszym. Zawodnicy grup wiekowych z Rosji i Białorusi będą mogli brać udział w zawodach Ironman poza mistrzostwami świata. Choć nie będą mogli reprezentować Rosji ani Białorusi.

Ironman dodaje, że w tym roku będzie również pomagać ukraińskim sportowcom zgłoszonym na imprezy pod ich szyldem.

Pełne oświadczenie Ironman

Grupa IRONMAN solidaryzuje się z narodem Ukrainy, naszymi sportowcami i ich społecznością. Potępia działania dyktowane przez rosyjskie kierownictwo podczas tego głęboko niepokojącego kryzysu międzynarodowego.

Zawody IRONMAN 70.3 St. Petersburg zaplanowane na 17 lipca zostaną odwołane. Zarejestrowani sportowcy otrzymają dalsze instrukcje w wiadomości e-mail.

Zgodnie z zaleceniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i World Triathlonu dotyczącym udziału sportowców rosyjskich i białoruskich w zawodach międzynarodowych, The IRONMAN Group ze skutkiem natychmiastowym zabroni startowi sportowców rosyjskich i białoruskich w 2022 roku IRONMAN 70.3 Mistrzostwa Świata w St. George w stanie Utah i nasze dwie imprezy IRONMAN World Championship odbywające się w St. George w stanie Utah i Kona na Hawajach.

Co więcej, wszyscy rosyjscy i białoruscy zawodowi sportowcy nie będą mogli ścigać się w żadnych zawodach triathlonowych IRONMAN i IRONMAN 70.3 w 2022 r., w tym w triathlonie IRONMAN 70.3 Dubai w ten weekend. Żadna grupa wiekowa nie będzie mogła rywalizować pod rosyjską lub białoruską flagą na żadnych zawodach IRONMAN lub IRONMAN 70.3 w 2022 roku.

Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji stworzonej przez te kroki dla rosyjskich i białoruskich sportowców. Uważamy, że są one konieczne, aby chronić integralność naszych wydarzeń.

Ponadto rozumiemy, że obecna sytuacja będzie niezwykle trudna i niepokojąca dla sportowców mieszkających na Ukrainie, którzy będą uczestniczyć w dowolnych zawodach IRONMAN lub IRONMAN 70.3 w 2022 roku. Dlatego oferujemy naszą pomoc dla tych zawodników. Ukraińscy triathloniści zarejestrowani do zawodów IRONMAN lub IRONMAN 70.3, otrzymają dalsze informacje z dostępnymi dla nich opcjami.

Przemek Schenk
foto: IM 70.3 Petersburg FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X