Wiadomości

Mistrzostwa Polski AG. Krzysztof Kuczyński i Natalia Krawczyk najszybsi OPEN

W Rzeszowie age grouperzy rywalizowali w ramach mistrzostw Polski. Startowano na dystansie sprinterskim.

Mistrzowska impreza sprawiła, że na starcie zjawiło się wielu mocnych zawodników. Wystarczy wspomnieć wśród kobiet o takich zawodniczkach jak: Sandra Kopiczko, Agnieszka Gadomska, Agnieszka Kropiewnicka, Maria Matusik, Ola Korulczyk, czy Natalia Krawczyk.

Wśród mężczyzn też zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Na starcie zjawili się m.in.: Maciej Brzyski, Filip Szymonik, czy Krzysztof Owczarek.

Zwycięski Kuczyński

Najszybszym zawodnikiem mistrzostw Polski okazał się Krzysztof Kuczyński. Zjawił się na mecie, z wynikiem 1:00:56. Wyprzedził Macieja Brzyskiego o 24 sekund. Na trzecim miejscu znajdował się Jakub Brzóska, który pokonał trasę z wynikiem 1:01:24.

TOP5 mężczyzn OPEN

  1. Krzysztof Kuczyński – 1:00:56
  2. Maciej Brzyski – 1:01:20
  3. Jakub Brzóska – 1:01:24
  4. Krzysztof Owczarek – 1:01:28
  5. Michał Nawracaj – 1:01:30

Rywalizacja kobiet

Najlepiej na trasie odnalazła się Natalia Krawczyk. Pokonanie trasy zajęło jej 1:05:35. Tym samym była pierwsza wśród Pań OPEN. Wyprzedziła Sandrę Kopiczko o 1:31. Na trzecim miejscu znalazła się Maria Matusik (1:08:56).

Spełnienie marzeń

Radości ze startu nie kryła Agnieszka Kropiewnicka, dla której ostatnie tygodnie są niezwykle wyjątkowe. Tydzień temu w kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Olsztynie. Tym razem w Rzeszowie zajęła piąte miejsce OPEN (1:10:02) oraz wyjechała z zawodów ze złotym medalem MP, w kategorii K40.

– Chwilo trwaj. Spełniam dalej marzenia. Po srebrnym medalu Mistrzostw Europy złoto Mistrzostw Polski AG i slot na Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi. Cele na pierwszą część sezonu zrealizowane. Dziękuję za każde dobre słowo, wsparcie, uścisk – dzieliła się pierwszymi wrażeniami Agnieszka Kropiewnicka, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Slot na MŚ

Z bardzo dobrymi wspomnieniami z Rzeszowa wyjechała też Aleksandra Korulczyk, która dzięki szóstemu miejscu OPEN i drugiemu w K30 zdobyła slota na mistrzostwa świata w Abu Dhabi, na dystansie olimpijskim.

– Jadę na mistrzostwa świata do Abu Dhabi na dystansie olimpijskim. Zawody trudne, trochę bez formy, ale drugie miejsce w AGE GROUP obronione. Także jestem srebrną medalistka Mistrzostw Polski. Tyle razy mówiłam, że nie wezmę tego slota, nie wezmę, no i wzięłam. Dla nie wtajemniczonych, na dzisiejszych zawodach zdobyłam kwalifikacje na Mistrzostwa Świata ITU w triathlonie na dystansie olimpijskim, które odbędą się w Abu Dhabi – dzieliła się wrażeniami w mediach społecznościowych Ola Korulczyk.

TOP5 kobiet OPEN

  1. Natalia Krawczyk – 1:05:35
  2. Sandra Kopiczko – 1:07:06
  3. Maria Matusik – 1:08:56
  4. Agnieszka Gadomska – 1:09:23
  5. Agnieszka Kropiewnicka – 1:10:02

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Agnieszka Kropiewnicka FB, Biegająca Bio Mama FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X