Wiadomości

Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud. Zwycięzcy Mikołajczak i Tomczak 1/8IM

Już dzisiaj zadebiutowała nowa impreza na triathlonowej mapie Polski. Zawodnicy walczyli w ramach Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud na dystansach 1/8IM i 1/4IM.

To jest wyjątkowy dzień dla Pawła Miziarskiego, który zadebiutował w roli organizatora. Jak sam zaznacza, razem ze współorganizatorami stawiają na rodzinną atmosferę, co od razu daje się wyczuć oraz zauważyć, wchodząc do strefy zawodów. Tym samym gmina Szemud stała się areną triathlonowych zmagań w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Atrakcje dla kibiców

Obok rywalizacji triathlonowej każdy kibic znalazł coś dla siebie podczas tej imprezy. Uwagę przykuwa przede wszystkim strefa wielkich dmuchańców, która została przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Do tego kibice dostali możliwość sprawdzenia się na ściance spinaczkowej. Ponadto organizatorzy przyszykowali strefę gastronomiczną, punkt zapasów sumo, czy strzelnicę laserową. Specjalna orkiestra zadbała o odpowiednią oprawę muzyczną tej rywalizacji. Więc jedno jest pewne. Nie było nudy!

Bez wątpienia organizatorom oraz zawodnikom sprzyjała też pogoda. Było słonecznie z lekkim wiatrem. Z tego względu Paweł Miziarski przed startem poinformował uczestników, że zalecany jest start w piankach, ale nie ma takiego obowiązku. Temperatura wody wynosiła 17,5 stopni.

Jak wyglądały zmagania na dystansie 1/8IM?

Mocna rywalizacja

O godzinie 10 do wody weszli zawodnicy startujący na dystansie 1/8IM. Pierwszy etap pływacki ukończył Stanisław Drzastwa z wynikiem 7:09. Tym samym wyprzedził Szymona Dołęgę (7:15) oraz Piotra Licznerskiego (7:26).

Na kolejnym etapie rywalizacji prowadzenie objął Mateusz Mikołajczak, który już do samej mety nie oddał prowadzenia. Tym samym zakończył rywalizację przy aplauzie kibiców z czasem 1:03:21.

– Mam bardzo dobre wrażenia ze startu oraz samej organizacji tej imprezy. Byłem nastawiony na wygraną. Wiedziałem, że będzie trzeba dać z siebie 100 procent. Udało się – mówił po zawodach zadowolony Mateusz Mikołajczak w rozmowie z Triathlonlife.pl.

Na drugim miejscu start zakończył Michał Twarowski, który do końca walczył o wygraną. Ostatecznie na mecie zameldował się z wynikiem 1:04:47.

– Wczoraj w Bydgoszczy-Borównie startowałem na 1/2IM, więc trochę się zajechałem. Uwielbiałem tutaj trenować, to tym bardziej cieszę się, że zorganizowano w tym miejscu zawody. Z pewnością za rok wystartuję ponownie – dzielił się przemyśleniami Michał Twarowski po przekroczeniu linii mety w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Piotr Licznerski z rezultatem 1:06:53.

TOP5 mężczyzn 1/8IM

  1. Mateusz Mikołajczak – 1:03:21
  2. Michał Twarowski – 1:04:47
  3. Piotr Licznerski – 1:06:53
  4. Bartosz Tokarski – 1:08:14
  5. Przemek Skrobacz – 1:08:26

Walka Pań. Szybka Tomczak

Wśród kobiet od samego początku w czołówce znajdowała się Zuzanna Tomczak. Młoda zawodniczka z Rumi wbiegła na metę z czasem 1:12:51. Na drugiej pozycji debiutancką odsłonę imprezy w gminie Szemud zakończyła Ola Truskolawska (1:14:49), dla której to był ostatni sprawdzian przed startem w Samorin, który już za tydzień.

– Bardzo mi się podobało, choć na początku czułam, że odkleja mi się chip. Dlatego czołówka mi uciekła na pływaniu, dlatego musiałam gonić. Myślę, że wcześniejsza znajomość trasy, bo tutaj często trenuję, pomogła. Bardzo podobała mi się organizacja zawodów. Więc można spodziewać się mnie za rok – zadeklarowała po wyścigu Ola Truskolawska.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Marta Kalinowska-Biegała (1:15:16).

TOP5 kobiet 1/8IM

  1. Zuzanna Tomczak – 1:12:51
  2. Ola Truskolawska – 1:14:49
  3. Marta Kalinowska-Biegała – 1:15:16
  4. Weronika Skok – 1:17:51
  5. Monika Ożarowska – 1:20:00

Na trasie walczą jeszcze zawodnicy na dystansie 1/4IM.

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X