Wiadomości

Marcinek złamał 9h w Bydgoszczy-Borównie

Drugim akcentem dzisiejszych zmagań w ramach Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska (Bydgoszcz – Borówno) była walka na pełnym dystansie. Było o co walczyć.

Zawodnicy startujący na tym dystansie walczyli o specjalne nagrody przygotowane przez organizatorów. Przewidziane były wysokie nagrody pieniężne dla najszybszych zawodników i zawodniczek na dystansie pełnym (IM). Podobnie jak w poprzednich latach, za poprawienie rekordu trasy Organizator przewidział 5000 zł (w 2020 r. wywalczyła ją Ewa Komander). Dodatkowo jednak, sponsor tytularny imprezy zaproponował Premię Specjalną Metalkas za poprawienie rekordu Polski (także 5000 zł). W sumie ewentualny rekordzista i/lub rekordzistka mogą liczyć na wyjątkowo wysokie, jak na polskie warunki, nagrody – 10 tys. złotych plus premia za zwycięstwo w zawodach.

– Poprawienie rekordu Polski nie będzie łatwe, ale warto próbować. Czysta i szybka woda w jeziorze borówieńskim, dobry asfalt i płaska, w dużej mierze zacieniona pętla biegowa sprzyjają dobrym wynikom – zachęcał do walki Adam Turowiec, jeden z organizatorów przed zawodami.

Rekordy trasy

Rekordzistką trasy była Ewa Komander. Ta jedna z najlepszych polskich triathlonistek: w zeszłym roku zameldowała się na mecie z czasem 9:28:19.

Wśród mężczyzn najszybciej trasę zawodów pokonał Maciej Chmura. Dokonał tego w 2017 roku. Wówczas zameldował się na mecie ze znakomitym czasem 8:24:49. Czy komuś udało się poprawić te czasy?

Mocny Marcinek

Dla Tomka Marcinka to był debiut na pełnym dystansie. Zresztą taki był jego cel na ten sezon. Z pewnością może zaliczyć ten start do udanych. Ostatecznie wbiegł na metę z czasem 8:30:26. Tym samym z przytupem zameldował się w gronie polskich triathlonistów, którzy złamali 9h na pełnym dystansie. Na drugim miejscu zameldował się Paweł Mazur z wynikiem 9:03:56. Podium uzupełnił Łukasz Szałkowski z rezultatem 9:27:15.

Choć finalnie nie udało się Marcinkowi poprawić aktualnego rekordu trasy, który nadal należy do Maćka Chmury.

TOP5 mężczyzn IM

  1. Tomasz Marcinek – 8:30:26
  2. Paweł Mazur – 9:03:56
  3. Łukasz Szałkowski – 9:27:15
  4. Jakub Gutkowski – 9:30:48
  5. Marek Kowalczyk – 9:39:41

Triathlonistki dalej są na trasie. Będziemy informować, w jakiej kolejności oraz z jakimi czasami zameldowały się najszybsze z nich.

Przemek Schenk
foto: Triathlon Polska Bydgoszcz – Borówno FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X