Wiadomości

Kat Matthews zastąpi kontuzjowaną Lucy Charles podczas próby Pho3nix Sub-8

Pech jednych jest szansą dla drugich. Tak jest w przypadku Katriny Matthews, która zastąpi Lucy Charles – Barclay podczas próby złamania ośmiu godzin na pełnym dystansie.

Jakiś czas temu Lucy Charles – Barclay doznała przeciążeniowego złamania biodra. Ten uraz wykluczył zawodniczkę z mistrzostw świata Ironman St. George oraz Pho3nix Sub-8.

– Sport bywa okrutny. Niestety, badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że mam złamanie przeciążeniowe lewego biodra. Będę potrzebowała trochę czasu na wyzdrowienie – wyjaśniała Lucy Charles – Barclay. – Na razie sezon 2022 jest wstrzymany. Skupiam się na odpoczynku, regeneracji i leczeniu. Chciałabym podziękować mojemu zespołowi i sponsorom za ich niesamowite wsparcie. Razem przez to przejdziemy i wrócę silniejsza.

Teraz dowiedzieliśmy się, kto zastąpi Brytyjkę. W jej miejsce do projektu Pho3nix Sub-8 weszła Katrina Matthews, która udanie rozpoczęła sezon 2022. Zajęła pierwsze miejsce podczas Ironman 70.3 Lanzarote.

Duże wyzwanie

Sama zawodniczka nie kryje radości oraz podekscytowania z możliwości wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Jest to dla niej też szansa na zebranie cennego doświadczenia. Warto przypomnieć, że Katrina Matthews jest w triathlonie od 2015 roku.

– Jestem nowicjuszką w tym sporcie. Z pewnością Ironman jest takim dystansem, przy którym doświadczenie daje duże korzyści. Większość osób zakłada, że nie będę rywalką dla Nicoli. Kiedy usłyszałam o projekcie, chciałam się w to zaangażować. Wzbudził moje zainteresowanie. Osiągnięcia Nicoli Spirig w ciągu 25 lat jej kariery sportowej, predysponują ją do bycia najlepszą triathlonistką wszech czasów. Ten projekt to wyjątkowa okazja do ścigania się z Nicolą. Mam nadzieję, że będę godną rywalką – mówiła Katrina Matthews w komunikacie prasowym.

Warto też przypomnieć, że ostatnio Szwajcarka też miała problemy zdrowotne. W lutym Nicola Spirig uległa wypadkowi rowerowemu. Wówczas złamała dwa żebra oraz obojczyk. Obecnie jest już w rytmie treningowym. To jest dla niej ostatni rok w profesjonalnym triathlonie.

Oprócz Nicoli Spirig oraz Katriny Matthews, które powalczą o złamanie ośmiu godzin na pełnym dystansie, to Norweg Kristian Blummenfelt i Brytyjczyk Alistair Brownlee spróbują złamać siedem godzin na IM.

Całe wydarzenie jest zaplanowane na 5-6 czerwca na niemieckim torze wyścigowym Dekra Lausitzring, niedaleko Drezna.

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: Pho3nix YT

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X