Wiadomości

Ironman 70.3 Lanzarote. Zwycięska Matthews

Równie dużo emocji kibicom dostarczyły kobiety w PRO. Kilka mocnych nazwisk wystarczyło, aby wyścig stał na wysokim poziomie.

Przed wyścigiem można było typować, że dojdzie do ciekawego pojedynku między Anne Haug a Katriną Matthews. Choć było też kilka zawodniczek, które zamierzały namieszać w stawce. Wystarczy wspomnieć o m.in.: Jess Learmonth.

Dobre pływanie Brytyjki

Najszybsza na pierwszym etapie wyścigu była Jess Learmonth. Reprezentantka Wielkiej Brytanii wyszła z wody z wynikiem 23:34. Miała dwie sekundy przewagi nad rodaczką Lucy Buckingham. Na trzecim miejscu znajdowała się Anne Haug. Niemka traciła do prowadzącej niecałe trzy minuty.

Walka na rowerze

Na rowerze udawało się utrzymywać prowadzenie Learmonth. Nawet po 21 kilometrach trasy kolarskiej miała prawie dwie minuty przewagi nad Buckingham. Choć potem do głosu doszła Katrina Matthews, która zaczęła odrabiać straty do prowadzącej.

Dogoniła rodaczkę po kolejnych 30 kilometrach. Od tamtego momentu Matthews prowadziła i sukcesywnie powiększała przewagę nad resztą stawki. Ostatecznie udało się jej zameldował w T2 z czasem 2:57:06. Tym samym miała 3:43 przewagi nad Jess Learmonth. Na trzecim miejscu znajdowała się Anne Haug, która do prowadzącej Brytyjki traciła niecałe sześć minut.

Utrzymanie prowadzenia

Od początku ostatniej części zawodów Matthews kontrolowała sytuację. Utrzymywała przewagę nad resztą rywalek, która wynosiła przynajmniej 3:40. Nie dała sobie wyrwać zwycięstwa.

Zameldowała się na mecie z czasem 4:17:46. Na drugie miejsce wskoczyła Anne Haug, która ostatecznie do Brytyjki straciła 3:36. Podium uzupełniła Jess Learmonth, która pokonała trasę z wynikiem 4:23:44.

TOP5 kobiet PRO Ironman 70.3 Lanzarote

  1. Katrina Matthews (GBR) – 4:17:46
  2. Anne Haug (GER) – 4:21:23
  3. Jess Learmonth (GBR) – 4:23:44
  4. Lucy Buckingham (GBR) – 4:33:20
  5. Els Visser (NED) – 4:35:17

 

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X