Wiadomości

Karolina Gorczyca: Pełny dystans to moje marzenie

Karolina Gorczyca jest kolejną znaną postacią, która od początku startuje w zawodach z serii IRONMAN w Polsce i nie ukrywa swej słabości do triathlonu. Jednym z celów, które sobie wyznaczyła, to pokonanie pełnego dystansu IRONMAN.

„Czas honoru”, „Na dobre i na złe” czy „Usta, usta” to tylko niektóre seriale, w których zagrała Karolina Gorczyca. Aktorka znana jest również z takich filmów jak: „Miłość na wybiegu” oraz „Agnieszka”. Spory rozgłos przyniosło jej także użyczenie głosu Larze Croft w kultowej grze Tomb Raider. Odskocznią od intensywnej pracy na planie filmowym jest dla Karoliny Gorczycy udział w zawodach triathlonowych z serii IRONMAN.

Nie znam innych zawodów

​- Jestem fanką zawodów IRONMAN – przyznaje Karolina Gorczyca. – Właściwie to nie znam innych zawodów triathlonowych w Polsce. Imprezy tej serii są dla mnie momentem dużej, pozytywnej energii. Uczestnicy rywalizują, żeby zmierzyć się z własnymi słabościami, ustanowić swoje rekordy życiowe, spotkać przyjaciół. Bardzo często też pomóc i wziąć udział w akcji charytatywnej – dodaje.

Jednym z marzeń Karoliny Gorczycy jest start na pełnym dystansie IRONMAN, czyli przepłynięcie 3,8 km, pokonanie na rowerze trasy o długości 180 km, a na koniec przebiegnięcie 42 km.

Jeszcze nie teraz

– W tym roku w Gdyni pewnie nie wystartuję na pełnym dystansie IRONMAN, ponieważ nie czuję się jeszcze na siłach – mówi Karolina Gorczyca. – Jednak to jest moje skryte marzenie. Kiedyś powiedziałam, że chciałabym na swoje 40 urodziny, a jeszcze trochę czasu do tego zostało, zrobić ten dystans. Zobaczymy. To są bardzo ciężkie zawody i trzeba się do nich rzetelnie, cały rok przygotowywać, ale na pewno wezmę udział w krótszym dystansie – podkreśla.

IRONMAN to największa na świecie seria zawodów triathlonowych dla zawodowców i amatorów. W 2021 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

– Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 6 czerwca 2021;
– Citi Handlowy 5150 Warsaw – 6 czerwca 2021;
– IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2021;
– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 8 sierpnia 2021.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X