Triathlonistka wicemistrzynią w biegu na 3000 metrów

Laura Lindemann pokazała moc podczas halowych mistrzostw Niemiec, w biegu na 3000 metrów. Wywalczyła srebro i poprawiła życiówkę o 17 sekund.

8:57,82 to wynik Laury Lindemann w halowych mistrzostwach Niemiec w biegu na 3000 metrów. Niemiecka triathlonistka, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio ustąpiła pola tylko broniącej tytułu mistrzyni Hannie Klein, która okazał się lepsza od triathlonistki o 3,5 sekundy.

Szóste miejsce zajęła inna niemiecka triathlonistka Marlene Gomez-Islinger, która poprawiła rekord życiowy o jedenaście sekund. 3000 metrów pokonała w 9: 21,74 minuty. Marlene ciągle ma nadzieje na start, na igrzyska. Zawody kwalifikacyjne odbędą się prawdopodobnie pod koniec maja.

Laura Lindemann najprawdopodobniej będzie można obejrzeć podczas rywalizacji w halowym mistrzostwach Europy, które za dwa tygodnie odbędą się w Toruniu.

Warto zwrócić uwagę, że to kolejni triathloniści, którzy uzyskują dobre wyniki w rywalizacji z biegaczami. W ubiegłym roku na tle lekkoatletów równie dobrze wypadki norwescy triathloniści, którzy także będą rywalizować w Tokio.