Rozmowa

Trigym Szczecin – kluczem jest drużyna

Stawiają na rodzinną atmosferę i działanie zespołowe. Główny trener Trigym Szczecin Piotr Padée opowiada o początkach klubu, założeniach oraz planach.

Czym jest Trigym Szczecin?
Jesteśmy klubem triathlonowym ze Szczecina prowadzonym przez pasjonatów triathlonu. Głównym trenerem klubu jestem ja, trener II klasy triathlonu oraz czynny zawodnik startujący w kraju i za granicą. Najlepsze wyniki to 2:06 na 1/4 i 1:04 na sprincie. Biorę również udział w zawodach za granicą w tym IM 70.3 Barcelona czy 70.3 Slovenia. Trigym to klub prowadzony dla osób poszukujących inspiracji, motywacji, a także solidnej porcji wiedzy i doświadczenia bez względu na poziom sportowy.

Jak narodził się pomysł na założenie klubu?
Klub powstał z myślą o osobach trenujących sporty wytrzymałościowe. Chcieliśmy stworzyć miejsce dla osób szukających profesjonalnego podejścia do zawodnika w rodzinnej atmosferze i z pewnością to się udało. Brak takiego miejsca na mapie Szczecina skłonił nas do podjęcia właśnie takiej próby.

Jak wyglądały początki działalności Trigym?
Początki działalności klubu to stacjonarna siłownia dla triathlonistów. Zajęcia z każdej dyscypliny tri oraz treningi wzmacniające, stabilizacja, czy szeroki zakres warsztatów pozwoliły stworzyć grupę ludzi chcących trenować triathlon.

Co jest motywem przewodnim klubu?
Motywem przewodnim działalności klubu jest DRUŻYNA, Praca zespołowa i wzajemne wsparcie. Wspólne treningi rozpoczynamy i kończymy zawsze razem. Prowadzimy zajęcia na basenie, treningi biegowe i kolarskie na każdym poziomie zaawansowania. Do naszej grupy należą zarówno triathloniści odnoszący sukcesy na krajowych zawodach oraz osoby, które dopiero zaczęły przygodę z triathlonem. Poza zawodnikami trenującymi triathlon, w naszych szeregach trenują również biegacze, pływacy i kolarze.

Co oferujecie poza standardowymi treningami grupowymi?
Poza treningami grupowymi oferujemy indywidualną opiekę trenerską w pełnym zakresie:  planowania startów, odżywiania, planów treningowych oraz doradzania w kwestii doboru sprzętu.

Kto może dołączyć do Waszej grupy?
U nas każdy znajdzie miejsce dla siebie. Podział na grupy zaawansowania pozwala na dopasowanie jednostek do indywidualnych umiejętności, możliwości czasowych i potrzeb konkretnego zawodnika.

Ilu obecnie zawodników zrzesza Trigym?
Obecnie do klubu należy około 80 zawodników. Od września rozpoczynamy zajęcia z grupą początkującą na basenie oraz zajęcia na basenie z dziećmi.

Jakie są podstawowe cele Trigym Szczecin?
Nasz cel to zachęcać, a nie zniechęcać. Uczyć i rozwijać tak, by sport był stylem życia i pomysłem na fajne spędzanie czasu.

Jak oceniasz pierwszą część sezonu w wykonaniu zawodników Trigym Szczecin?
Pierwsza część sezonu to przede wszystkim masę przełożonych startów, pod które szykowaliśmy formę i konieczność wybierania alternatyw. Większość z naszych zawodników ma już za sobą pierwsze starty, debiuty i życiówki. Początek sezonu to również sukcesy naszych zawodników. Do najważniejszych z nich należy zwycięstwo na dystansie olimpijskim w kategorii open kobiet w triathlonie w Lipianach naszej klubowej koleżanki Oli Wiertelak. Trzecie miejsce open kobiet debiutującej  w triathlonie Asi Lewandowskiej na dystansie sprinterskim w triathlonie w Lipianach.

Ola Wiertelak stanęła również na drugiej pozycji  open kobiet podczas triathlonu w Koninie na dystansie 1/4, a Magda Bruzgo zajęła 2 lokatę  na dystansie 1/8 na tej samej imprezie. Warto dodać, że Magda podczas triathlonowego debiutu miesiąc wcześniej podczas Triathlonu Lwa wygrała kategorię wiekową na dystansie 1/8. Na dłuższym dystansie podczas debiutu na 1/2  w Bydgoszczy nasza koleżanka Anita Matuszak zajęła doskonałe czwarte miejsce w AG. Do innych klubowych sukcesów zaliczamy wielokrotne podia zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych na dystansie sprinterskim i olimpijskim podczas triathlonu w Lipianach.

Na jakich zawodach można śledzić poczynania klubowiczów w najbliższym czasie?
Najbliższe starty naszych zawodników to Triathlon Golczewo, Wolsztyn, IM 70.3 Gdynia oraz Bydgoszcz. W dalszej części sezonu planujemy starty w Sierakowie, Poznaniu, IM 70.3 Warszawa oraz Malbork.

Jakie są najbliższe plany rozwoju klubu?
Najbliższe plany klubu to przede wszystkim stały rozwój grup początkujących oraz praca z dziećmi, nie tracąc przy tym oczywiście zaangażowania w pracy z zawodnikami obecnie trenującymi w naszym klubie. Planujemy również poszerzyć ofertę klubowych wyjazdów obozowych oraz wprowadzić zajęcia i warsztaty poszerzające wiedzę na temat treningu, doboru sprzętu oraz ogólnej świadomości zawodników uprawiających sporty wytrzymałościowe. Aktualnie skupiamy się na najbliższych startach naszych zawodników, którzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa!!!

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X