Challenge Turku. Wygrana Pyszki-Bazan

Doskonałe wieści płyną z Finlandii, gdzie odbyły się zawody pod szyldem Challenge Family. Na starcie stanęła Alicja Pyszka-Bazan. Pokazała wysoką formę.

W tym sezonie zawodniczka obecnie trenująca pod okiem Marcina Florka zaliczyła już kilka dobrych zawodów. Alicja Pyszka-Bazan w tym roku zadebiutowała na międzynarodowych zawodach podczas IM 70.3 Dubaj. Wówczas zajęła trzecie miejsce w K25-29. Na krajowym podwórku wygrywała w: Skierniewicach, czy Elblągu. Z pewnością podbudowana tymi wynikami stawała do rywalizacji w Finlandii.

Życiówka i slot

Polka prowadzenie objęła już po pierwszym etapie wyścigu. Alicja Pyszka-Bazan wyszła z wody z wynikiem 26:28. Tym samym wyprzedziła Finki Enni Kukkasniemi (+3:08) oraz Henrikę Backlund (+4:04).

Na trasie kolarskiej udało się jeszcze powiększyć przewagę Polce do ponad sześciu minut nad drugą Johanną Lahikainen. Trzecia Henna Junnila traciła po rowerze do Pyszki-Bazan aż 8:56.

Bieg był jedynie formalnością. Finalnie Alicja Pyszka-Bazan wbiegła na metę z czasem 4:21:45. Tym samym ustanowiła nową życiówkę na dystansie średnim oraz zdobyła slota na MŚ Challenge Family. Wyprzedziła dwie Finki: Johannę Lahikainen (4:28:44) oraz Hennę Junnilę (4:35:23).

Walka mężczyzn

W rywalizacji AG na 1/2IM najszybszym zawodnikiem okazał się reprezentant Finlandii Sauli Haahtela. Zameldował się na mecie z czasem 4:05:24. Na drugim miejscu zakończył rywalizację rodak Aku Oja, który stracił do zwycięzcy 1:57. Podium uzupełnił trzeci zawodnik z Finlandii – Heikki Jarva z rezultatem 4:09:25.