Wiadomości

Indoor Triathlon Series Piaseczno. Zwycięscy Ignatowicz i Chołuj

Zawodnicy zakończyli zmagania w ramach Indoor Triathlon Series w Piasecznie. To była ostatnia okazja do sprawdzenia formy przed sezonem w tym cyklu.

Zawody w Piasecznie poprzedziła rywalizacja w Poznaniu, gdzie wygrał Jacek Krawczyk, a wśród kobiet najszybsza była Monika Jadczak. Teraz zawodnicy zamknęli cykl Indoor Triathlon Series w Piasecznie, na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zawodnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania / 15 km jazdy na rowerze / 3 km biegu. Nie zabrakło emocji.

Pewna wygrana Ignatowicza

Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Ignatowicz, który zjawił się na mecie z czasem 39:39. Tym samym wyprzedził Marka Pałysę o dwie minuty.

– Jeśli nie masz szansy przełamać nudy zimowych treningów na basenie, trenażerze lub bieżni mechanicznej w dusznej siłowni, jeżdżąc z kolegami na długie treningi bark w bark w słonecznej Hiszpanii, to warto wystartować w jakimś triathlonie pod dachem – mówił Marek Pałysa po starcie specjalnie dla TriathlonLife.pl. – Spotkasz przyjaciół. Pogadasz pośmiejesz się z nimi wspólnie. To jest świetny mocny bodziec treningowy, gdzie można testować różne założenia i obecny stan organizmu w danym momencie przygotowań. NAJWAŻNIEJSZE: zawsze powstają jakieś zarzuty do precyzji sprzętu na takich zawodach. Jest to nieuniknione i w moim pojęciu niemal nierozwiązywalne. Dzisiaj Adam Ogłoblin, który finiszował w innej serii, a open był tuż za mną powiedział mądre słowa. Nie ma innego wyjścia, trzeba to traktować jako dobra zabawę – dodał Pałysa.

Podium uzupełnił Adam Ogłoblin z wynikiem 42:14.

TOP5 mężczyzn

  1. Andrzej Ignatowicz – 39:39
  2. Marek Pałysa – 41:39
  3. Adam Ogłoblin – 42:14
  4. Jarosław Sosnowski – 43:24
  5. Sebastian Węgliński – 44:14

Zwycięska Chołuj

Najszybszą kobietą okazała się Adriana Chołuj. Zawodniczka Triathletic Team pojawiła się na mecie z wynikiem 48:09. Na drugim miejscu zameldowała się Maria Matusik z rezultatem 49:14.

– Udział w tej imprezie  był moim debiutem w takiej formule zawodów. Zdecydowaliśmy się z trenerem na ten start, aby urozmaicić rutynę treningową i sprawdzić formę na aktualnym etapie przygotowań do sezonu. Myślę, że impreza sprawdziła się i spełniła moje oczekiwania. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, aczkolwiek wolę mój rower od tego magnetycznego – przyznała Maria Matusik po zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełniła Pamela Broniarek (51:54).

TOP5 kobiet

  1. Adriana Chołuj – 48:09
  2. Maria Matusik – 49:14
  3. Pamela Broniarek – 51:54
  4. Agnieszka Chudek – 53:39
  5. Daria Kisielewska – 54:05

Olimpijka na starcie

Przy okazji zawodów w Piasecznie doszło też do wyjątkowego debiutu w triathlonie, choć na razie w formule indoor, olimpijki z Rio – Emilii Ankiewicz. Zawodniczka jest lekkoatletką  specjalizującą się w biegu na 400 metrów przez płotki. Podczas IO w Rio Ankiewicz dotarła do półfinału w koronnej konkurencji.

Teraz postanowiła sprawdzić się w nowym sporcie. Pokonała trasę z wynikiem 1:05:41. To dało jej 12 lokatę. Wrażeniami po tym starcie podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Debiut w Indoor Triathlon Series ukończony – to najważniejsza informacja. Żyję. Mam się dobrze i chcę więcej – napisała Emilia Ankiewicz, która dodatkowo w komentarzu pod postem zapewniła, że to na pewno nie był jej ostatni start w triathlonie.

Przemek Schenk
foto: materiały prasowe, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X