Wiadomości

Garmin Iron Triathlon. Wygrana Jahnz i Pikorskiego w Sycowie na 1/8IM

Następnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon jest Syców. Najkrótszym dystansem, na którym rywalizowali zawodnicy, była 1/8IM.

Zawody w Sycowie są wyjątkowe pod rożnymi względami. Jednym z powodów jest akcja #GITdziewczyna, czyli zachęcenie kobiet do uprawiania i startowania w triathlonie.

Nie muszę chyba za bardzo przekonywać, że naprawdę warto jest spróbować sił w triathlonie. Wbrew pozorom ta dyscyplina sportu wcale nie jest taka trudna. Dzięki połączeniu pływania, jazdy na rowerze i biegania samo trenowanie jest bardzo urozmaicone. Dla tych kobiet, które potrzebują dodatkowej motywacji, sugeruję znaleźć kompankę do triathlonowego debiutu. We dwie jest zawsze raźniej – mówiła Aleksandra Krawczyk w rozmowie z TriathlonLife.pl o tej akcji, ambasadorka #GITdziewczyna.

Jeśli chodzi o samą rywalizację na 1/8IM, to wśród mężczyzn trudno było wskazać faworytów, ale w gronie Pań zapowiadała się ciekawa walka między Karoliną Jahnz, a młodą Zofią Kuriatą, która kilka dni wcześniej zajęła czwarte miejsce w Suszu, na dystansie sprinterskim.

Czwarte miejsce nie jest ulubionym wśród sportowców. Pozostaje niedosyt, tym bardziej, że do podium zabrakło siedmiu sekund. Choć czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski to naprawdę dobry wynik. Zrobiłam, ile mogłam. Dziewczyny były po prostu lepsze, gratulacje dla nich i mam nadzieję, że niedługo znowu się pościgamy – mówiła Zofia Kuriata o tych zawodach, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Przebieg trasy

Wygrana Pikorskiego

Najszybszym zawodnikiem okazał się Dominik Pikorski. Pokonanie trasy zajęło mu 1:02:45. Był szybszy od Krzysztofa Owczarka o 17 sekund. Podium uzupełnił Tomasz Gogol (1:05:31).

TOP5 mężczyzn 1/8IM

  1. Dominik Pikorski – 1:02:45
  2. Krzysztof Owczarek – 1:03:02
  3. Tomasz Gogol – 1:05:31
  4. Eryk Marcinkowski – 1:05:59
  5. Marcin Michalewicz – 1:06:29

Mocna walka i zwycięstwo Jahnz

Najlepiej z triathlonistek na trasie odnalazła się Karolina Jahnz. Podopieczna Małgorzaty Otworowskiej zameldowała się na mecie, z wynikiem 1:05:09. Wyprzedziła Zofię Kuriatę (+00:48) oraz Hannę Foltyniewicz (+1:25).

TOP5 kobiet 1/8IM

  1. Karolina Jahnz – 1:05:09
  2. Zofia Kuriata – 1:05:57
  3. Hanna Foltyniewicz – 1:06:34
  4. Justyna Barańska – 1:15:48
  5. Zuzanna Cąkała – 1:15:54

Przemek Schenk
foto: Garmin Iron Triathlon

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X