Wiadomości

Triathlove Bory Tucholskie Cekcyn po raz czwarty

Wielkimi krokami zbliżają się zawody w Borach Tucholskich. Zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w tej kameralnej imprezie już czwarty raz.

Organizatorzy przygotowują wyścigi na dwóch dystansach: 1/8IM oraz 1/4IM. Limit na oba dystanse wynosi 150 osób. Na ćwiartce przewidywana też jest rywalizacja sztafet. Obecnie jest zapisanych 10 drużyn, a organizatorzy podnieśli limit do 15 startujących sztafet.

Po udanym teście w zeszłym roku, w zbliżającej się edycji osobno wystartują zawodnicy z 1/8IM i 1/4IM. Nie będzie większych zmian, bo uważamy, że wszystko dobrze działa i tym razem będzie podobnie. Wzorem ubiegłych lat będziemy starać się tworzyć rodzinną atmosferę, żeby z zawodnikami przyjechały całe rodziny. Dbamy też o to, aby strefa finishera była atrakcyjna – przyznaje Jacek Kryger, jeden z organizatorów zawodów.

Wyjątkowa nowość

W ramach czwartej edycji zawodów Triathlove Bory Tucholskie Cekcyn organizatorzy postanowili po raz pierwszy wynagrodzić pierwszą trójkę zawodników w poszczególnych kategoriach. Więc zostanie rozdanych aż 69 statuetek, w tym kat. OPEN, AG oraz sztafet.

Początkowo wydawało nam się, że warto zrobić jedynie kategorię OPEN. Natomiast zauważyliśmy, że dużo jest osób i startują z różnych kategorii wiekowych. Więc postanowiliśmy nagradzać TOP3 z każdej kategorii, żeby zachęcić do rywalizacji zawodników, którzy nie mają szans w walce o najwyższe lokaty w dużych zawodach. Zdajemy sobie sprawę, że będzie dużo wyróżnień w stosunku do liczby zapisanych osób. Mimo tego liczymy na to, że wielu triathlonistów z różnych kategorii pojawi się u nas na starcie – mówi Jacek Kryger, jeden z organizatorów.

Zapisy trwają do końca lipca, pod TYM LINKIEM. Choć można zapisać się też w pierwszych dniach sierpnia, ale już z nowym progiem cenowym.

Zapraszamy szczególnie osoby, których to debiut w triathlonie lub jeden z pierwszych zawodów. Staramy się organizować te zawody profesjonalnie, ale żeby były bez napinki na wynik. To ma być fajne i przyjemne wydarzenie – zachęca Jacek Kryger.

Zawody odbędą się 12 sierpnia.  

Przemek Schenk
foto: materiały od organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X