Wiadomości

Enea Bydgoszcz Triathlon. Wygrana Tomasza Marcinka i Karoliny Jędrochy na 1/2IM

Podczas ósmej edycji bydgoskich zawodów zawodnicy rywalizowali na połówce. Nie zabrakło mocnej walki i znakomitej atmosfery na trasie.

Drugi dzień rywalizacji podczas Enea Bydgoszcz Triathlon otworzyli triathloniści, którzy wystartowali na 1/2IM. Jednym z faworytów był Tomasz Marcinek, dla którego to był test przed mistrzostwami Polski w Poznaniu na połówce, a wczoraj startował na 1/4IM, gdzie przegrał jedynie z Kacprem Stępniakiem.

Przebieg trasy

Mocne pływanie

Pierwsi równocześnie z wody wyszli Łukasz Lis oraz Tomasz Marcinek (20:06). Nad kolejnymi rywalami mieli przynajmniej 1:24 przewagi.

Na rowerze Lis z Marcinkiem odjeżdżali rywalom. Do 36 kilometra trasy kolarskiej nieznacznie prowadził Łukasz Lis, ale wtedy dojechał do niego Marcinek i do T2 jechali blisko siebie. Zjechali do strefy zmian z czasem 2:33:50. Trzeci Marcin Rodziewicz tracił do prowadzącej dwójki już 5:21.

Kluczowy bieg

Od początku ostatniej części trasy prowadzenie objął Tomasz Marcinek i podkręcił tempo. Łukasz Lis nie dał rady dotrzymać mu kroku. Tym samym Marcinek sukcesywnie budował przewagę i kontrolował sytuację. Ostatecznie wbiegł na metę, z czasem 4:00:47.

– Dzisiaj to była taka podbudowa, żeby mocno się nie zmęczyć. Za tydzień startuję w Poznaniu, jak będzie triathlon. Jeśli zmienią na duathlon, to odpuszczam – mówił Tomasz Marcinek na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu skończył Łukasz Lis (4:10:21).

– Bardzo fajne pływanie i rower. Dogadaliśmy się z Tomkiem Marcinkiem, że spróbujemy pierwszą część trasy zrobić razem. Zmienialiśmy się na rowerze. Oczywiście na biegu Tomek był bezkonkurencyjny. Tak naprawdę na biegu walka z głową była okrutna. To, co mogłem, to z dzisiaj dałem z siebie – przyznawał Łukasz Lis, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Paweł Reszke, z czasem 4:11:37.

– Wszystko było równo. Solidny rower mimo dużego wiatru bocznego. Trasa była szybko mimo dużej ilości pętli. Na ostatnim okrążeniu biegu próbowałem gonić Lisa, ale trochę zabrakło. Mam w planie jeszcze IM w Gdyni. Bydgoszcz był ważnym sprawdzianem i wyjeżdżam stąd z życiówką – opowiadał Paweł Reszke, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 mężczyzn 1/2IM

  1. Tomasz Marcinek – 4:00:47
  2. Łukasz Lis – 4:10:21
  3. Paweł Reszke – 4:11:37
  4. Marcin Rodziewicz – 4:16:51
  5. Michał Liberadzki – 4:17:48

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Karolina Jędrocha. Wbiegła na metę z czasem 4:41:05.

– Kompletnie nie spodziewałam się wygranej. To była moja trzecia połówka w życiu. Poprawiłam czas chyba prawie o 30 minut. Nie spodziewałam się takiego wyniku – mówiła wzruszona Karolina Jędrocha, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

– To kolejne doświadczenia i emocje. Myślę, że dla niej to niesamowita sytuacja, bo pierwszy raz miała okazję biec za pilotem i dogonić zawodniczkę, która była przed nią. Super. Pracujemy z Karoliną drugi sezon. Mamy jeszcze dużo do zrobienia, m.in.: z głową – oceniał trener Karoliny, Marcin Fabiszewski w rozmowie z TriathlonLife.pl.  

Na drugim miejscu wyścig zakończyła Anna Peterek, której pokonanie trasy zajęło 4:43:24.

Podium uzupełniła Katarzyna Jonio (4:50:06).

TOP5 kobiet 1/2IM

  1. Karolina Jędrocha – 4:41:05
  2. Anna Peterek – 4:43:24
  3. Katarzyna Jonio – 4:50:06
  4. Ewa Susmarska – 4:57:58
  5. Aleksandra Wiertelak – 5:04:13

Walka sztafet

Najszybszą sztafetą była Global Prospect Team (3:55:41) w składzie: Weronika Groń, Tomasz Olejnik oraz Dariusz Nożyński. Wyprzedzili Sport Zdrowie Kondycja (4:10:18) oraz Ale Tri Team – 4:19:03 (Monika Jadczak, Kajetan Biczkowski, Tomasz Popławski).

Startowała też sztafeta AMZ Team. W skład tej drużyny wchodzili: Viktoria Petik, Łukasz Kalaszczyński oraz Marcin Tomczak. Ta sztafeta zajęła siódme miejsce, z czasem 4:29:35.

Sponsorem Enea Bydgoszcz Triathlon jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.

Przemek Schenk
foto i wideo: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X