Wiadomości

Mikołaj Luft mistrzem świata

Imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon były mistrzostwa świata w quadrathlonie. Na starcie pojawiło się kilku czołowych polskich triathlonistów.

Zawodnicy mieli do pokonania 475 m pływania / 19 km jazdy na rowerze / 4 km pływania kajakiem / 5,5 km biegu. Na starcie pojawili się znani triathloniści tacy jak: Mikołaj Luft, czy Paweł Miziarski.

Zwycięski Luft

Najlepiej na trasie odnalazł się Mikołaj Luft, który w tym roku wrócił do kategorii PRO w triathlonie. Tym razem wbiegł na metę, z wynikiem 1:21:15. Pierwszymi wrażeniami podzielił się po zawodach.

– Już lata temu słyszałem o quadrathlonie od Zbyszka Mazurczyka, który kiedyś został wicemistrzem świata w kategorii. Chodził mi ten start po głowie, bo zawsze umiałem pływać kajakiem. Stwierdziłem, że trzeba spróbować czegoś nowego – mówił Mikołaj Luft, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Kontrowersje na etapie kajakarskim

Na drugim miejscu zakończył zawody Węgier – Ferenc Csima (1:21:33). Podium uzupełnił Paweł Miziarski (1:23:19). Choć kolejność może się zmienić, ponieważ na trasie doszło do zderzenia Miziarskiego z Węgra na kajakach.

– Ten sezon już zakończyłem. Mój główny start był w maju na Ironmanie. Od tego czasu przestałem regularnie trenować, bo trudno to pogodzić z organizacją imprez. Start w quadrathlonie to było nowe wyzwanie. Jeśli chodzi o sytuację z Węgrem, to staranował mnie na nawrotce na kajakach i straciłem kontakt z nim oraz Mikołajem Luftem. Wtedy wypadłem z gry o zwycięstwo. Nie znam zasad quadrathlonu i nie wiem, czy to będzie kara czasowa albo dyskwalifikacja. Bo sędzia krzyczał do mnie, że widział całą sytuację – mówił Paweł Miziarski, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

– Widziałem to kątem oka. To działo się na nawrotce. Węgier trochę wtedy się wepchnął przed Pawła i go uderzył w dziób. Nie wiem, jak sędziowie na to zareagują. To nie było do końca uczciwe, bo Paweł na tym stracił – opisywał całą sytuację z własnej perspektywy Mikołaj Luft.

TOP5 mężczyzn

  1. Mikołaj Luft – 1:21:15
  2. Ferenc Csima (HUN) – 1:21:33
  3. Paweł Miziarski – 1:23:19
  4. Grzegorz Wojtczak – 1:25:37
  5. Mateusz Witek – 1:27:28

Mikołaj Luft: Nigdy nie sądziłem, że w debiucie zostanę mistrzem świata

Walka kobiet

Mistrzynią świata została Niemka Susanne Walter. Pokonanie trasy zajęło jej 1:40:14. Tym samym wyprzedziła rodaczkę Ellen Mielke (1:48:56) i Polkę Agnieszkę Fąferek (1:54:01).

Sponsorem Enea Bydgoszcz Triathlon jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.

Przemek Schenk
rozmawiał z zawodnikami: Marcin Dybuk
foto: Marcin Dybuk

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X