Wiadomości

Sopot Supersprint Triathlon – powrót triathlonu do miasta po 20 latach

Do Sopotu powracają zawody triathlonowe. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja w niespotykanej wcześniej w Polsce formule.

Już sama trasa, po której będą rywalizować zawodnicy 17 września, robi wrażenie. Uczestnicy tej imprezy będą mieli do pokonania 300 m pływania od ostrogi sopockiego molo / dwie pętlę jazdy na rowerze o długości ok. 10 km po sopockich ulicach / bieganie na dystansie 2,5 km po nadmorskich alejkach z finiszem na Skwerze Kuracyjnym.

Charakterystyczne miejsce mety

Meta została umiejscowiona w najbardziej rozpoznawalnym i reprezentacyjnym miejscu kurortu, przed Domem Zdrojowym i Muszlą Koncertową przed wejściem na sopockie MOLO. Wyścig odbędzie na zasadzie eliminacji, szybkie popołudniowe ściganie od 12.02-15.00, dla tylko 450 zawodników w trzech seriach, a później finał z udziałem 150-ciu najlepszych od 17.30 w blasku kolorowych świateł na finiszu. Zawodom towarzyszyć będzie rywalizacja młodych aquathlonistów i Biegi Malucha.

Czujne oko trenera

Czuwa nad trasą rywalizacji jeden z najlepszym triathlonowych trenerów w Polsce – Jakub Czaja.

Zawody w Sopocie zapowiadają się bardzo widowiskowo! Miejsce, w jakim będą rozgrywane, a więc start pływania z sopockiego molo, część kolarska na rundach umiejscowionych w dolnym Sopocie z przejazdem przez tunel pod popularnym Monciakiem, jak również bieg z metą na Skwerze Kuracyjnym, gwarantują niezapomniane emocje, jak również liczne wsparcie kibiców. Dodatkowym atutem zawodów będzie formuła samych zawodów, ponieważ po raz pierwszy w Polsce (jak nie w Europie!), zawodnicy będą startowali w eliminacjach i finale jednego dnia na dystansie superspinterskim. Zapowiadają się więc bardzo szybkie i widowiskowe zawody – mówił Kuba Czaja, olimpijczyk z Aten, teraz twórca i trener CTS – jednej z największych grup triathlonowych w Polsce.

Zadowolenie organizatora

Tomasz Galiński z domety.pl cieszy się ze zbliżającej się coraz to większymi krokami rywalizacji w Sopocie. Nie ukrywa, że będzie ciekawie i nie może doczekać się powrotu triathlonu do tego miasta.  

Dziękujemy władzom miasta i sopockiemu Mosirowi, że możemy wspólnie zaprosić do pięknego kurortu – ludzi uprawiających wymagający, ale jednocześnie piękny sport, jakim jest triathlon. Trójmiasto organizuje najważniejsze imprezy triathlonowe w Polsce. Gdynia ma Ironmana, Gdańsk Challenge Family, ale to Sopot był pierwszy. W latach 90-tych rozgrywano tutaj nawet Puchar Europy na dystansie olimpijskim. Teraz triathlon wraca do Sopotu. Po ponad dwudziestu latach, na szybki dystans supersprintu. Zapraszamy – mówi Tomasz Galiński.

Zapisy od 8.07 na www.elektronicznezapisy.pl. Cena pakietu 149 zł. Szczegóły na www.domety.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X