Wiadomości

Znamy terminarz Samsung River Triathlon Series 2023

W kolejnym roku ten cykl będzie się składać z sześciu zawodów. Jak zapewniają organizatorzy, nie będą podnosić opłat startowych.

Trzecia edycja Samsung River Triathlon Series rozpocznie się 4 czerwca 2023 w Gorzowie Wielkopolskim, a finał jest zaplanowany w Uniejowie (27.08).

To będzie już trzecia edycja Samsung River Triathlon Series. Podobnie jak w zeszłym roku, zostaje 6 imprez w tych samych lokalizacjach (Gorzów Wlkp, Międzychód, Wronki, Konin, Koło oraz finał w Uniejowie). Co ważne, mimo galopującej inflacji nie planujemy podnosić wpisowego. To ukłon w stronę zawodników, by chcieli spróbować sił właśnie u nas. Porównując oferty naszej konkurencji standard obsługi oraz oprawy, mamy podobny.  Natomiast cenę będziemy oferować zdecydowanie niższą – mówią organizatorzy Samsung River Triathlon, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Początkujący triathloniści główną grupą docelową

Organizatorzy tego cyklu zawodów triathlonowych nie ukrywają, że ich oferta jest skierowana głównie w stronę początkujących triathlonistów, choć faktem jest to, że na ich zawodach pojawiają się też czołowi zawodnicy w Polsce. W sezonie 2022 na zawodach Samsung River Triathlon Series zjawili się m.in.: Agnieszka Jerzyk, Robert Czysz, Kacper Stępniak czy Łukasz Kalaszczyński.

Chcemy celować przede wszystkim do zawodników rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem lub zawodników AG. To głównie dla nich tworzymy ciekawe kategorie jak np. Mistrzostwa Inżynierów, które w przyszłym roku odbędą się na obu dystansach 1/8IM oraz 1/4IM w Kole, gdzie mieści się siedziba Fundacji Jeszcze Więcej Sportu- głównego wykonawcy tego projektu. Argument by pozyskać nowych triathlonistów to przede wszystkim pływanie z prądem rzeki,  które paradoksalnie jest bezpieczniejsze niż pływanie w jeziorze. A prąd to nieoceniona pomoc w postaci cennych sekund. W Warcie zawodnicy spędzają około dwukrotnie krótszy czas w wodzie niż na klasycznych triathlonach w jeziorach. To chyba wystarczająca zachęta- prawda? W większości lokalizacji mamy płaskie i szybkie trasy kolarskie. Na pewno będziemy też zmierzać do zmiany tras biegowych- ponieważ dostawaliśmy sygnały, że są zbyt kręte. Chcę zaznaczyć, że nie tylko początkujący adepci triathlonu u nas startują. W zeszłym roku zjeżdżała się do nas cała czołówka krajowa min. Agnieszka Jerzyk, Robert Czysz, Kacper Stępniak czy Łukasz Kalaszczyński. Liczymy, że część z nich pojawi się również w 2023 roku. Zapisy ruszą na początku roku – dodali organizatorzy.

Terminarz Samsung River Triathlon Series 2023

Gorzów Wlkp. – 4.06.2023

Międzychód – 25.06.2023

Wronki – 2.07.2023

Koło – 23.07.2023

Konin – 13.08.2023

Uniejów – 27.08.2023

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X