Pyszka-Bazan najlepsza OPEN we Włoszech. Znakomici Gajewski i Sobczyk

Z pewnością polscy AG dobrze zapamiętają drugą edycję Ironman 70.3 Venice-Jesolo. Na starcie zameldowała się spora grupa reprezentantów Polski.

Do Włoch, aby rywalizować w kategoriach wiekowych, udali się m.in.: Mateusz Gajewski, Sergiusz Sobczyk, czy Alicja Pyszka-Bazan, która rok temu w debiutanckiej odsłonie tych zawodów wygrała K25-29 i OPEN, wbiegając na metę, z czasem 4:26:14.

Cieszę się, że przyjechaliśmy do Włoch i mogłam wystartować w tych zawodach. Impreza była świetnie przygotowana i na pewno kiedyś tutaj wrócę. Cieszę się także z mojego pierwszego zwycięstwa open. To mój największy sukces. Muszę przyznać, że smakuje bardzo dobrze. To spełnienie marzeń – mówiła Triathlonlife.pl po tamtych zawodach Alicja Pyszka-Bazan.

Mocny wyścig Pyszki-Bazan

Polka od samego początku pokazała moc, obejmując prowadzenie wśród amatorek OPEN, wychodząc z wody, z czasem 25:58. Już na tym etapie wyścigu miała blisko minutę przewagi nad drugą zawodniczką.

Następnie sukcesywnie powiększała przewagę na etapie kolarskim. Meldując się w T2,z czasem 2:57:48, to miała już nieco ponad pięć minut przewagi nad drugą Nathalie Krause. Wszystko zapowiadało się na to, że żadna z rywalek już nie da rady wydrzeć zwycięstwa z rąk Alicji Pyszki-Bazan.

Tak też było. Na ostatnim etapie rywalizacji kontrolowała sytuację i mogła cieszyć się ze zwycięstwa, wbiegając na metę, z czasem 4:27:03. Tym sposobem była najszybszą zawodniczką tych zawodów wśród AG oraz wygrała kategorię K25-29. Nad drugą zawodniczką OPEN miała ponad 17 minut przewagi.

pływanie: 25:58 / T1: 2:43 / rower: 2:29:08 / T2: 1:44 / bieg: 1:27:32 / finisz: 4:27:03

Zwycięstwo w kategorii wiekowej

W dobrym humorze z Włoch wyjedzie też m.in.: Mateusz Gajewski, któremu udało się wygrać kategorię M18-24, wbiegając na metę, z czasem 4:00:47. Co ciekawe, ma też trzecie miejsce w OPEN.

Podobnie jak Alicja Pyszka-Bazan, już na etapie pływackim wyszedł w czołówce, ale w kategorii był drugi, ze stratą siedmiu sekund do prowadzącego. Mimo tego już na pierwszych kilometrach trasy kolarskiej objął prowadzenie, ale został dogoniony przez Niemca na rowerze i w T2 meldował się na drugim miejscu. Choć już podkręcił tempo od początku biegu, ponownie prowadząc w stawce, w M18-24. Od tamtego momentu już nie dał się dogonić.

Warto też wspomnieć, że Alicję oraz pozostałych Polaków przy trasie wspierał m.in.: Marcin Held, czołowy polski zawodnik MMA wagi lekkiej i były zawodnik m.in.: największej organizacji MMA na świecie – UFC.

Spokój się opłacił

Ze spokojem i chłodną głową do tego wyścigu podchodził również Sergiusz Sobczyk. Miał konkretne zadania na ten wyścig.

Ironman 70.3 Venice-Jesolo przede mną mój ostatni start przed mistrzostwami Świata IM 70.3, które już 29.10 w St.George. Na jutrzejszy start mam przygotowane zadania oraz dokładnie wiem, na czym się skupić. Nie buduję wielkiej presji. Spróbuję do tego startu podejść jak do mocnego, długiego treningu. Robić swoje, ze spokojem reagować na wyścig i sytuacje z nim związane. Mentalnie czuję się naprawdę dobrze, bo spokojnie – dzielił się przemyśleniami przedstartowymi Sergiusz Sobczyk, w mediach społecznościowych.

Tym samym wyjechał z Włoch z wygraną w M30-34 oraz drugim miejscem. Choć Sobczyk na pływaniu był trzeci, ze stratą 45 sekund do prowadzącego. Co prawda po pierwszych siedmiu kilometrach jazdy na rowerze był drugi, ale na kolejnych kilkudziesięciu km. spadł na siódme miejsce i miał 7 minut straty. Ostatecznie meldował się na tej lokacie w T2.

Nie poddał się i zaczął od pierwszych kilometrach trasy biegowej odrabiać straty. Efekt? Po 16 kilometrach już objął prowadzenie w kategorii wiekowej i nie oddał już tego zwycięstwa, meldując się na mecie, z wynikiem 4:00:46. Nie tylko wygrał M30-34, ale też był drugi OPEN.