Wiadomości

Triathlon pod dachem wraca do Gdyni, Warszawy i Piaseczna

Indoor Triathlon Series, czyli cykl imprez triathlonowych pod dachem​, ponownie zagości w polskich miastach w lutym i marcu 2023 roku. W tej chwili potwierdzone są 3 lokalizacje: Gdynia, Piaseczno i Warszawa.

Indoor Triathlon Series to wyścig dla każdego – zarówno zaawansowanych triathlonistów, jak i tych, którzy dopiero chcą posmakować tej ekscytującej dyscypliny sportu, łączącej w sobie pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Dla tych pierwszych to okazja do sprawdzenia swojej formy i poczucia adrenaliny startowej w okresie przygotowań do nowego sezonu. Dla drugich – szansa, by spróbować sił w triathlonie w najbardziej komfortowych i bezpiecznych warunkach, czyli pływając w basenie, a nie w otwartym akwenie wodnym oraz jadąc na rowerze stacjonarnym i biegnąc na bieżni mechanicznej w spokojnej atmosferze kameralnych zawodów.

Polecamy triathlon pod dachem każdemu, kto ma obawy, by od razu połączyć te 3 konkurencje na zawodach w sezonie letnim. Komfortowe warunki, a także krótkie dystanse sprawiają, że nawet najbardziej początkujący zawodnicy ukończą zawody i poczują namiastkę atmosfery imprez triathlonowych, które w cieplejszych miesiącach odbywają się w całym kraju – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.​

Potwierdzone trzy lokalizacje

W poniedziałek, 5 grudnia ruszy rejestracja na 3 edycję cyklu Indoor Triathlon Series 2023:

– ​Gdynia – 5 lutego 2023;

– Piaseczno – 26 lutego 2023;

– Warszawa – 12 marca 2023.

Organizatorzy planują jeszcze jedną lokalizację, ale w chwili obecnej nie jest ona jeszcze potwierdzona. Rejestracji będzie można dokonać w portalu Slotmarket.pl.

Dystans zawodów

Zawody będą odbywać się na stałym dystansie: 600m pływania, 15 km roweru, 3 km biegu. Każdy uczestnik imprezy otrzyma w pakiecie startowym m.in. czepek pływacki, a na mecie – pamiątkowy medal. Poza rywalizacją indywidualną, w każdej lokalizacji odbędzie się też seria trzyosobowych sztafet.

To w zasadzie nowość. Testowo zorganizowaliśmy rywalizację sztafetową podczas poprzedniej edycji zawodów w Piasecznie. Emocje, które wzbudziła ona wśród uczestników były absolutnie niezwykłe. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić ten format na stałe. To dodatkowa propozycja chociażby dla tych, którzy nie czują się na siłach, by połączyć ze sobą 3 triathlonowe konkurencje – tutaj wystarczy, by jedna osoba popłynęła, druga pokonała etap kolarski, a trzecia ukończyła bieg – tłumaczy Piotr Jakóbik.

Zapisy do udziału w zawodach ruszają już w poniedziałek, 5 grudnia.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X