Wiadomości

Enea Bydgoszcz Triathlon. Zwycięstwo Marcinka i Nowak na 1/4IM

Pierwszego dnia zawodów w Bydgoszczy rywalizowano m.in.: na ćwiartce. Na starcie zjawiło się kilkoro mocnych zawodników.

Do faworytów tego wyścigu na 1/4IM należeli m.in.: Anna Peterek, Monika Jadczak, Karolina Jędrocha, a wśród Panów Tomasz Spaleniak, czy Tomek Marcinek, który kilka dni wcześniej wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski na połówce.

Triathlon wspieramy od początku zawodów. Cieszę się, że to już 9. edycja wydarzenia, a  organizatorzy co roku urozmaicają jego formułę. Bliskość wody, coraz większa ilość dróg  rowerowych i zielone otoczenie sprawiają, że Bydgoszcz jest idealnym miejscem do organizacji  tego typu imprez. Najbliższy weekend należy do triathlonistów! Wszystkim życzę powodzenia,  trzymam kciuki za rekordowe wyniki − powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy w trakcie konferencji prasowej.

Zawodnicy na trasie mogli liczyć na doping zgromadzonych kibiców, którzy jak co roku licznie przybyli na zawody.

Dobra forma Marcinka

Tomasz Marcinek zaliczył udany wyścig, obejmując prowadzenie już na pływaniu. Pokonanie trasy zajęło mu 1:50:36.

Cieszę się z wygranej. Do Bydgoszczy przyjechaliśmy ze sporą ekipą na te zawody. Mimo wszystko jest jeszcze sporo do poprawy – przyznawał Tomek Marcinek na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl

Był szybszy o 2:15 od Tomka Spaleniaka.

Mam pozytywne wrażenia. Była super atmosfera i dobre ściganie. Jestem zadowolony z wyścigu. Zabrakło do wygranej po prostu lepszej dyspozycji – mówił Tomek Spaleniak, dla TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Paweł Mazur (1:53:49).

TOP5 mężczyzn

  1. Tomasz Marcinek – 1:50:36
  2. Tomasz Spaleniak – 1:52:51
  3. Paweł Mazur – 1:53:49
  4. Mateusz Filipiak – 1:55:20
  5. Maciej Lewandowski – 1:55:38

Walka kobiet

Najszybciej z triathlonistek na mecie zjawiła się Małgorzata Nowak, z czasem 2:13:05. Wyprzedziła Annę Peterek (2:14:12) oraz Monikę Jadczak (2:16:35).

Startując w Bydgoszczy, za każdym razem jestem na podium. Lubię tutaj startować z powodu kibiców, którzy tworzą wspaniałą atmosferę. Przygotowanie imprezy też stoi na wysokim poziomie – mówiła Ania Peterek, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Jonio (2:17:09), która obchodzi dzisiaj urodziny.

Ten start miał być dla przyjemności, aby uczcić urodziny. Sama organizacja zawodów była super. Warto wspomnieć, że było dużo punktów odżywczych – przyznawała Kasia Jonio, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 kobiet

  1. Małgorzata Nowak – 2:13:05
  2. Anna Peterek – 2:14:12
  3. Monika Jadczak – 2:16:35
  4. Katarzyna Jonio – 2:17:09
  5. Karolina Jędrocha – 2:17:54

Z Bydgoszczy Marcin Dybuk, opracowanie: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X