Wiadomości

Triathloniści przejmują Lublin!

Trzy dystanse, zawody dla dzieci i debiutancka odsłona triathlonu w Lublinie. LOTTO Triathlon Energy, czas na drugi przystanek.

Czas na drugą odsłonę cyklu LOTTO Triathlon Energy. Po Gniewinie nadszedł czas na Lublin, który jako miasto gospodarz debiutuje na mapie polskiego triathlonu.

– Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla nich znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Lublina, w którym już 17 lipca czeka nas piękna sportowa przygoda – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Rywalizacja i czas dla rodzin

Impreza w Lublinie odbędzie się na trzech dystansach:

1/2 Ironmana (1,9 kilometra pływania – 90 kilometrów na rowerze – 21,1 kilometra biegu)

1/4 Ironmana (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu)

1/8 Ironmana (475 metrów pływania – 22,5 kilometrów na rowerze – 5,25 kilometra biegu)

Organizatorzy przygotowali również specjalne atrakcje dla najmłodszych. W Lublin Energy KidsRun, odbywającym się równolegle, dzieci i młodzież od 4 do 15 roku życia będzie ścigać się na dystansach biegowych od 200 do 1000 metrów, dostosowanych do wieku uczestników.

– Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić atrakcje całym rodzinom. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych pokoleń – podkreśla Greczyło.

Adam Greczyło dyrektor imprezy i Marek Mróz, spiker imprezy.

Etap pływacki zawodów będzie przeprowadzony w Zalewie Zemborzyckim, trasa rowerowa poprowadzi w kierunku Bychawy, a etap biegowy rozegrany zostanie na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Oczywiście biegi dla dzieci odbędą się w tym samym miejscu. Impreza rozpocznie się od startu 1/2 Ironmana o godzinie 8:30, Energy KidsRun ruszy godzinę później, o 10:30 i 11:30 krótsze dystanse triathlonowe.

Na czerwono do zaznaczenia w kalendarzu

LOTTO Triathlon Energy to seria czterech zawodów w pięknych zakątkach naszego kraju. Poza lubelskim wydarzeniem, 31 lipca sportowcy wystartują w Starogardzie Gdańskim, 14 sierpnia w Chełmży, a 28 sierpnia w Mrągowie. Organizatorzy zachęcają triathlonistów do spędzenia całego lata z cyklem, przewidując niespodzianki dla tych, którzy ukończą wszystkie imprezy.

– Gwarantujemy dobrą zabawę, wysoki poziom organizacji, atrakcyjne trasy i nagrody od naszych sponsorów dla najwytrwalszych uczestników. Warto przy planowaniu wakacji na czerwono zaznaczyć sobie na mapie cztery miejsca, w których będziemy gościć – uśmiecha się Adam Greczyło.

Więcej informacji o imprezie na stronie www.triathlonenergy.pl.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X