Triathlon częścią cyklu spotkań Poznaj Bardziej
Już w maju odbędzie się specjalne spotkanie online, podczas którego uczestnicy poznają triathlon od psychologicznej strony. Kamil Radomski opowiada, czego można się spodziewać podczas tego wykładu.
Już w połowie maja będziesz prowadzącym specjalny wykład, który zostanie poświęcony triathlonowi. Jaka będzie tematyka spotkania?
Głównym tematem wystąpienia będzie poznanie specyfiki sportu, jakim jest triathlon z perspektywy wsparcia mentalnego zawodnika. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie w pracy z zawodnikami triathlonu jak również bycie czynnym zawodnikiem amatorem, będę starać się pokazać ten sport z różnej perspektywy tak, aby uczestnik po zakończeniu warsztatu miał kilka wskazówek jak lepiej funkcjonować w tym sporcie.
Ten wykład jest tylko częścią całej prowadzonej akcji. Na czym ona polega?
Cykl spotkań Poznaj Bardziej ma na celu przyjrzenie się kilku dyscyplinom w bardziej dogłębny sposób. Uczestnik poznaje specyfikę wybranych dyscyplin na podstawie wiedzy i praktycznych doświadczeń prowadzących.
Jakie są założenia oraz cele tej akcji?
Chcemy, aby wszyscy zainteresowani byli wzbogaceni o bardziej szczegółową wiedzą na temat danej dyscypliny – i co ważne, potrafili lepiej funkcjonować mentalnie podczas treningów jak i zawodów.
-
Zobacz też: Do triathlonu trafiła dzięki koleżance
Gdybyś mógł uzasadnić, dlaczego tak ważny jest trening mentalny w triathlonie?
Trzy dyscypliny jedna po drugiej do tego strefa zmian, wielogodzinne treningi często dość monotonne, ogromne ryzyko przeciążeń i kontuzji sprawiają, że trening mentalny może z powodzeniem uchronić zawodnika pro jak i amatora przed wieloma przeszkodami jakie stoją w karierze triathlonistki/ triathlonisty.
Warto wspomnieć, że sam jesteś triathlonowym amatorem. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie w tym sporcie?
Myślę że dla mnie kluczowymi zawodami były: mój pierwszy start w Sierakowie – w 2013 roku. Ukończenie Tatramana z metą na Kasprowym Wierchu w 2017 roku.
Czy poznanie tej dyscyplinie jako zawodnik jest też dla Ciebie pomocne w sprawach zawodowych, jeśli chodzi o aspekty treningu mentalnego w tym sporcie?
Z mojej perspektywy pomocne, sprawia, że wiem, o czym mówię. Częściej są dla mnie jasne szczegóły wyścigu, obciążenia treningu. Oczywiście z tyłu głowy mam zawsze czerwony znak stop, aby unikać zbyt często wyrażania własnych odczuć związanych ze startem, a więcej uwagi poświęcać na aktywne słuchanie mojego klienta.
Do kiedy można się zapisywać na to spotkanie i w jaki sposób?
Zapisy już ruszyły, a szczegóły można znaleźć na Facebooku
https://www.facebook.com/events/136969109231230
Zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc – więc kto pierwszy ten lepszy.
Jakbyś zachęcił chętnych do zapisywania się na to wydarzenie?
Jeżeli chcesz poznać bardziej specyfikę triathlonu z perspektywy wsparcia mentalnego, otrzymać kilka sprawdzonych wskazówek, które pomogą Tobie lepiej trenować startować lub pracować z triathlonistą, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.
Czy już wiadomo, czy planujecie, aby takie spotkania były cykliczne w ramach całej akcji obejmującej różne sporty?
Mamy już za sobą spotkania z piłki nożnej, judo, tenisa ziemnego, lekkoatletyki, koszykówki, pojawi się jeszcze e sport i miejmy nadzieję jeszcze kilka innych dyscyplin.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal TriathlonLife.pl.
Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne