Tomasz Brembor z nowym trenerem

Nowy rok oznacza w wielu przypadkach zmiany. Tak jest u Tomasza Brembora, który w grudniu poinformował o zakończeniu współpracy ze Zbigniewem Gucwą. Znamy nazwisko nowego trenera.

Tomasz Brembor reprezentował barwy GVT BMC 3SOFT przez cztery lata. Postanowił jednak wprowadzić zmiany. Ujawnił za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod czyim okiem będzie przygotowywać się do kolejnego sezonu startowego.
– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że od sezonu 2021 rozpoczynam współpracę z nowym trenerem – Markiem Olszewskim. Jestem pewien, że nowe bodźce treningowe pozytywnie wpłyną na mój dalszy rozwój. Już nie mogę się doczekać pierwszych startów – napisał Tomasz Brembor.

Kim jest Tomasz Brembor?

Wywodzi się z pływania. Tomasza Brembora do triathlonu przekonał  trener Sławomir Pąchalski. Do tego jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Właśnie tam zaczął na poważnie trenować triathlon. W 2013 roku został mistrzem Polski juniorów. Co należy jeszcze do jego najważniejszych osiągnięć? W 2018 roku został MP na dystansie średnim na zawodach Enea Ironman 70.3 Gdynia. W tym samym sezonie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Garmin Iron Triathlon oraz został srebrnym medalistą mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim.
W zeszłym roku podczas GIT Płock został mistrzem Polski na 1/2IM. Wówczas zwycięstwo zapewnił mu czas 3:49:41. Warto przypomnieć, że po tamtych zawodach oświadczył się Katarzynie Żółnowskiej, którą poznał na jednym z obozów GVT Training.