Wiadomości

Pogrzeb Rafała Piekarskiego we wtorek w Opocznie

29 listopada środowisko triathlonowe obiegła smutna wiadomość o śmierci młodego triathlonisty. Z uwagi na liczne zapytania Czytelników portalu TriathlonLife.pl dotyczące tego tragicznego zdarzenia, przybliżamy znane informacje.

Rafał Piekarski uległ wypadkowi podczas niedzielnego treningu rowerowego. Miało to miejsce na terenie gminy Żarnów. Jechał na rowerze z obniżoną pozycją w kolumnie wraz z innymi zawodnikami. Chcąc zjechać na ostatnie miejsce próbował ominąć dziurę w asfalcie. Na nieszczęście z naprzeciwka jechał samochód, który uderzył w triathlonistę. To najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzenia. Ostateczny przebieg wypadku zostanie ustalony  podczas postępowania wyjaśniającego.

piekarski

Na miejsce wypadku wezwano karetkę oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala w Łodzi. Piekarskiego wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną. Niestety, nie udało się go uratować.

Kim był Rafał Piekarski?

Wywodził się z biegania. Urodził się w Opocznie. Miał 23 lata. Jako junior startował w MP w biegach górskich. Odnosił zwycięstwa m.in.: w TAURON Festiwal Biegowym w Krynicy-Zdroju. W październiku tego roku zajął drugie miejsce podczas Trathlonu Kraśnik na dystansie olimpijskim. W Białymstoku też osiągnął spory sukces. W kategorii M18-24 zdobył srebrny medal MP na „olimpijce”. Niestety nie będzie już okazji obserwowania rozwoju tego obiecującego zawodnika.

Składamy kondolencje rodzinie zawodnika.

Msza pogrzebowa Rafała odbędzie się we wtorek 10 grudnia 2019 roku o godzinie 13 w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (na cmentarzu) w Opocznie.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X