Rozmowa

Rozbiegany Konferansjer celuje w pełny dystans

Wystartował w tandemie na supersprincie w Bydgoszczy i potem poprowadził imprezy jako konferansjer. Jakub Graczykowski zdradza bliższe oraz dalsze plany startowe.

Startowałeś w tandemie na supersprincie w Bydgoszczy z Mikołajem. Skąd pomysł?
Start na supersprincie w moim przypadku był podyktowany tym, że to był jedyny dystans, na który zgodzili się organizatorzy, ponieważ zaraz po zaczynałem prowadzenie drugiej części imprezy jako konferansjer.

Jak wrażenia z trasy?
Sam wyścig to była rewelacja. Z fundacją współpracuję od kilku lat. To mój drugi rok, kiedy startuję w tandemie z ich podopiecznym. Super, że możemy zrobić coś dla dziecka, bo Mikołaj do Bydgoszczy przybył z Kalisza. To dobro jest robione nie tylko dla dzieci, ale też rodziców, bo mogą spotkać się z osobami, które zmagają się z podobnymi wyzwaniami. Czują się raźniej.

Jak wspominasz debiut na połówce w Warszawie?
Rewelacyjnie, to dystans, do którego powinno się mieć respekt. Tamten start sprawił mi ogromną przyjemność. Przy debiucie trafiłem na niełatwą wodę. Więc etap pływacki był dla mnie największym wyzwaniem. Rower był wielką przyjemnością, a bieg nie był łatwy. Nawierzchnia nie należała do równych, płytki były popękane. Generalnie radość na mecie powodowała, że chodziłem siedem metrów nad ziemią.

Czy start na połówce jest elementem przygotowań pod pełny dystans?
Tak, chciałbym zrobić Ironmana. Pochodzę z biegów ultra, więc najbardziej interesowały mnie dłuższe dystanse. Umówiłem się z Kacprem (Stępniakiem – dop. red.), że zrealizuję to, kiedy złamię 5h na 1/2IM.

Masz szansę jeszcze gdzieś wystartować, czy wszystkie weekendy są zajęte ze względu na pracę konferansjera?
Sezon do końca września jest tak zajęty, mam po dwa eventy prawie w każdy weekend. Planuję start w październiku. Trochę po głowie krąży Chorwacja.

I wtedy będziesz chciał złamać 5 h?
Dokładnie, a wtedy otwarta droga od trenera do pełnego dystansu (śmiech)

Marcin Dybuk

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X