Wiadomości

Puchar Świata New Plymouth. Roksana Słupek w połowie stawki

W Nowej Zelandii triathlonistki rywalizowały w ramach Pucharu Świata. Kolejny start zaliczyła Roksana Słupek.

Polka rozpoczęła tegoroczne starty w Abu Dhabi. W zawodach z serii WTCS zajęła 31 miejsce, pokonując trasę, z wynikiem 59:56. Tym razem zdecydowała się na wyjazd do odległej Nowej Zelandii. Już sama podróż oraz przebywanie w obcym kraju zrobiło na zawodniczce wrażenie.

Co któremuś z zawodników mówiłam, że startuję na Pucharze Świata w Nowej Zelandii, to słyszałam: „Będzie Ci się tam podobało”, „Moje ulubione miejsce”. Jestem, potwierdzam! Nie był to łatwy do zorganizowania dla mnie wyjazd i przez pierwsze dni dochodziłam do siebie po starcie, podróży (zmiana czasu o 12h) i wszystkich nowościach, do których musiałam się zaadoptować. Ciekawostką jest, że ze względu na wysokie koszty całego wyjazdu zdecydowałam się na homestay, o którym wcześniej nigdy nie słyszałam. Mieszkam u przesympatycznej rodziny, która od pierwszych dni była zaskoczona tym, jak wygląda życie triathlonisty. Szybko zrozumieli, że na atrakcję, które dla mnie przyszykowali nie będę miała sił lub czasu. Niezmiennie mam szczęście do osób spotykanych na swojej drodze! Niesamowici ludzie – pisała Roksana Słupek, w jednym z postów, w mediach społecznościowych.

Zwycięstwo Nowozelandki

Najszybsza na trasie była Nicole Van Der Kaay. Reprezentantka Nowej Zelandii zameldowała się na mecie, z czasem 1:02:57.

Ten wyścig był dla mnie wyjątkowy. Właściwie moje pierwsze podium w Pucharze Świata wywalczyłam cztery lub pięć lat temu i od tamtej pory nie powtórzyłam tego wyniku w Pucharze Świata. Zdobycie złota sprawiło, że stało się to wyjątkowe. Moim celem było zdobycie tego złota, ale nie wiedziałem, jak sobie poradzę z niektórymi rywalkami. To wspaniałe uczucie. Do tego było dużo dopingu dla Nowozelandczyków. Przede wszystkim chodziło o zdobycie tych punktów – mówiła po zawodach Nicole Van Der Kaay.

Wyprzedziła Ainsley Thorpe (1:03:06) oraz Solveig Løvseth (1:03:14).

TOP5 kobiet

  1. Nicole Van Der Kaay (NZL) – 1:02:57
  2. Ainsley Thorpe (NZL) – 1:03:06
  3. Solveig Løvseth (NOR) – 1:03:14
  4. Rosa Maria Tapia Vidal (MEX) – 1:03:29
  5. Sophie Linn (AUS) – 1:03:33

Wynik Roksany Słupek

Polce pokonanie trasy zajęło 1:06:42. Ten wynik pozwolił Roksanie Słupek zakończyć wyścig na 30 miejscu.

pływanie: 10:21 / T1: 00:56 / rower: 37:43 / T2: 00:24 / bieg: 17:17 / finisz: 1:06:42

Przemek Schenk
foto: Roksana Słupek Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X