Puchar Świata New Plymouth. Zwycięstwo Wilde’a. Startował Stanglewicz

W Nowej Zelandii rywalizowali m.in.: mężczyźni w elicie. Obok m.in.: medalisty olimpijskiego startował Marcin Stanglewicz.

Reprezentant Polski ma za sobą pierwsze starty w sezonie 2023. Dwa tygodnie temu zajął szóste miejsce w Pucharze Ameryki, w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej rywalizował w Meksyku. Tam również skończył na szóstej pozycji.

Tym razem Stanglewicz stanął na starcie w Nowej Zelandii, gdzie mierzył się z m.in.: Haydenem Wilde’em.

Wygrana faworyta

Zgodnie z przedstartowymi przewidywaniami, zwyciężył Hayden Wilde. Nowozelandczyk wbiegł na metę, z wynikiem 55:57.

Czuję się częścią światowej czołówki. Po prostu wspaniale było wygrać przed przyjaciółmi i rodziną. Świetnie się wygrywa na rodzimym gruncie – mówił Hayden Wilde po zawodach.

Wyprzedził Taylera Reida (56:32) oraz Ricardo Batistę (56:32).

Start Stanglewicza

Marcin Stanglewicz skończył wyścig na 50 miejscu, wbiegając na metę, z czasem 1:01:31.

Pływanie – 9:39