Puchar Europy Quarteira. Wygrana Thorna i Beaugrand. Startował Kulik

W Portugalii rywalizowano w ramach Pucharu Europy. Na starcie zameldowali się m.in.: Jonathan Brownlee, czy Gustav Iden. Z tymi mocnymi zawodnikami mierzył się m.in.: Kamil Kulik.

Dla Idena to była okazja do zmazania plamy, jaką był nieudany start w WTCS Abu Dhabi, gdzie zajął odległe 52 miejsce. Na dodatek po tamtych zawodach doszło do zamieszania wokół butów używanych przez Norwega, ale ostatecznie protest został oddalony.

W gronie faworytów wymieniano też m.in.: Jonathana Brownlee, czy Vetle Bergsvik Thorna. Z numerem startowym 66 na starcie zameldował się również Kamil Kulik, dla którego to był pierwszy start w sezonie 2023.

Zawodnicy mieli do pokonania 1500 m pływania / 40 km jazdy na rowerze / 10 km biegu. Temperatura wody wynosiła 18,4 stopni, a odczuwalna 21,9°C.

Wygrana Norwega

Najszybciej na mecie zjawił się Vetle Bergsvik Thorn. Reprezentant Norwegii wbiegł na metę, z wynikiem 1:46:36. O dwie sekundy wyprzedził Fabiana Meeusena. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Joao Pereira (1:46:41).

Wynik Kamila Kulika

Kamil Kulik pokonał trasę z czasem 1:53:19. To dało Polakowi 50 miejsce. Na trasie nie obyło się bez problemów.

Trudny wyścig. Trochę poprawiłem pływanie, ale wciąż nie na tyle, żeby być w drugiej grupie, przyzwoity rower i skurcze żołądka na pierwszych 3-4 km biegu. Za to całkiem niezłe ostatnie dwa okrążenia biegu! Teraz powrót do pracy i do następnego – dzielił się pierwszymi wrażeniami z wyścigu Kamil Kulik, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

pływanie: 19:09 / T1: 1:01 / rower: 59:14 / T2: 00:34 / bieg: 33:21 / finisz: 1:53:19

Rywalizacja kobiet

Najlepszą zawodniczką zawodów była Cassandre Beaugrand. Francuzka pokonała trasę, z wynikiem 1:56:29. Wyprzedziła rodaczkę, Audrey Merle, o 49 sekund. Podium uzupełniła Jeanne Lehair (1:57:36).