Rozmowa

Przemysław Szymanowski będzie walczył o medal mistrzostw Polski

W tym sezonie postanowiłeś wrócić do formy sprzed lat. W Rumi na duathlonowych Mistrzostwach Polski pobiegłeś pieć kilometrów w czasie 15:46, w Grodzisku 15.31, a to było podczas triathlonu, czyli po pływaniu i rowerze. Czyli wszystko zmierza w dobrym kierunku?
Tak. Założony cel w pełni realizuję. Jest już bardzo blisko życiowej formy. Jest jeszcze trochę pracy do wykonania, ale jestem dobrej myśli. Jestem trenerem sam dla siebie, co jest rzadko spotykane w sporcie, ale moje 22 letnie doświadczenie zawodnicze i od siedem lat trenerki pozwala mi wciąż się rozwijać i budować dobrą formę. 
 

A jak oceniasz start w Grodzisku, gdzie wygrałeś sprint w czasie 56:13?
Start w Grodzisku pokazał mi, że zrobiłem kilka drobnych błędów przed Pucharem Europy w Olsztynie na rowerze i biegu. Poprawiłem je przed Pucharem Polski w Grodzisku i wyszło super. Byłem mile zaskoczony formą, którą zaprezentowałem podczas tych zawodów. Cieszę się również z życiówek moich zawodników, którzy w Grodzisku również błysnęli formą.
 

Za półtora tygodnia MP w Suszu w sprincie. Jaki stawiasz sobie cel na te zawody?
Moim celem już od dwóch lat było dojście do życiowej formy. Jestem blisko. Jeśli dałoby, to medal Mistrzostw Polski to będę bardzo szczęśliwy. Jeśli na mecie będę zadowolony, że dałem z siebie wszystko, a będę poza podium, to również będzie ogromny sukces. Jest teraz wielu mocnych chłopaków, więc rywalizacja o medal Mistrzostw Polski będzie bardzo emocjonująca. Zobaczymy co czas pokaże.
 

Czy zdążyłeś już przejrzeć listy startowe? Czy jest ktoś kogo się szczególnie obawiasz?
Szczerze nie patrzyłem jeszcze na listę startową. Ale raczej nie muszę. Znam czołówkę krajową i wiem, że któryś z nas zostanie Mistrzem Polski. 22 czerwca będziemy wiedzieć kto.

Czy zaplanowałeś już taktykę na ten start?
Trudno zaplanować idealna taktykę. Podczas startu wiele się dzieje. Musisz mieć w głowie wiele scenariuszy, ale który się sprawdzi, dowiadujesz się w trakcie. Ja mam swój typ, ale zobaczymy podczas zawodów w Suszu.

Jak będę wyglądały ostatnie przygotowania do MP w Suszu?
Będę realizował założenia treningowe tak jak do tej pory, bo uważam że jest bardzo dobrze.

Dawid Majakowski
materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X