Wiadomości

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim w… Poznaniu

Już 4 września w Poznaniu wielka inauguracja zawodów triathlonowych spod szyldu IRONMAN. Zawodnicy będą mogli ścigać się na dystansie „połówki” oraz olimpijskim. Dodatkowo rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski PRO oraz Age Group na dystansie średnim.

Polski Związek Triathlonu rozstrzygnął konkurs na organizację Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Na konkurs ofert na współorganizację imprezy napłynęły 3 zgłoszenia. Po wnikliwiej analizie Komisja Konkursowa zdecydowała, że tegoroczne Mistrzostwa Polski odbędą się w stolicy Wielkopolski podczas Enea IRONMAN 70.3 Poznań.

Mistrzostwa Polski pozostają w Poznaniu, a zawody zorganizuje firma Sport Evolution, która niejednokrotnie organizowała już Mistrzostwa Polski – powiedział Paweł Młynarczyk, wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu. – Decyzja o powierzeniu organizacji Mistrzostw Polski nie była łatwa z uwagi na to, że do przygotowania zawodów pozostaje mało czasu. Wybór padł na sprawdzonego organizatora i wieloletniego partnera Związku. Wierzymy, że nowe zawody na triathlonowej mapie Polski spotkają się z pozytywnym odbiorem zawodników, a wśród startujących zobaczymy czołowych zawodników Pro i Age Group w naszym kraju – podsumował wiceprezes PZTri. W pierwszy weekend września Poznań zadebiutuje jako gospodarz rywalizacji z serii IRONMAN.

Czołówka wystartuje w Poznaniu

Dzięki decyzji Polskiego Związku Triathlonu, oprócz czołowych zawodników na świecie, w stolicy Wielkopolski wystartują też najlepsi polscy triathloniści.
Poznań jest idealnym miejscem na organizację prestiżowych zawodów triathlonowych z serii IRONMAN – powiedział Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – Cieszymy się bardzo, że na starcie zobaczymy również najlepszych polskich zawodników i zawodniczki PRO oraz Age Group, którzy powalczą o medale Mistrzostw Polski. To powoduje, że premierowe zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań, będą wyjątkowe i będziemy świadkami emocjonującej rywalizacji – podsumował dyrektor zawodów.

Nawiązanie do historii

Dla zawodników startujących w Poznaniu przygotowano bardzo atrakcyjną trasę, która nawiązuje do pierwszej, historycznej rywalizacji triathlonowej zorganizowanej w Polsce w 1984 roku. Uczestnicy zmagań rozpoczną walkę na plaży nad Jeziorem Kierskim, czyli w tym samym miejscu, co blisko 40 lat temu grupa śmiałków przecierająca w naszym kraju szlaki triathlonowe. Po etapie pływackim zawodnicy przejadą na rowerach szybką i płaską trasą wytyczoną po malowniczej Wielkopolsce. Etap biegowy to pętle poprowadzone na ulicach Poznania z metą zlokalizowaną na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz ciekawej trasy na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają nagrody finansowe.

Wszystkich zawodników, którzy się jeszcze nie zarejestrowali, a byli zapisani na zawody JBL Triathlon Poznań obowiązywać będzie pierwszy próg cenowy – podkreślił Paweł Młynarczyk. – Myślę, że to dość istotna informacja dla wszystkich, którzy rozpatrują start w tegorocznych Mistrzostwach Polski na dystansie średnim. Pula nagród na Mistrzostwach Polski wynosi 2500 zł za I miejsce, 1500 zł za II miejsce i 1000 zł za III miejsce. Ponadto odrębna pula nagród zostanie przyznana zawodnikom PRO, tak jak tradycyjnie przeprowadza to federacja IRONMAN. Zawodnicy kategorii Age Group legitymujący się wysokim poziomem sportowym będą mieli umożliwiony wspólny start z zawodnikami PRO, co wpłynie na czytelny obraz rywalizacji o miano najszybszych Polaków na popularnej ,,połówce” – podkreślił wiceprezes PZTri.

Rejestracja do zawodów IRONMAN Poland prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski dostępne będą na stronie www.triathlon.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X