Wiadomości

Alistair Brownlee zasila MKOI

Jeden z czołowych triathlonistów na świecie i dwukrotny mistrz olimpijski został powołany do Komisji Sportowców Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Razem z nim dołączyło troje innych zawodników.

Zadaniem powołanych do Komisji Sportowców MKOI będzie reprezentowanie głosu zawodników w ruchu olimpijskich. Oprócz Alistaira Brownlee prezydent MKOI Thomas Bach wyznaczył Allyson Felix, Oluseyi Smith oraz Masomah Ali Zadę do komisji. Decyzja podjęta została na podstawie przepisów MKOI AC mających zapewnić równowagę w sportowej rywalizacji. Czwórka powołanych zawodników może służyć w komisji w okresie do 8 lat.

To zaszczyt zostać powołanym do Komisji Sportowców MKOl. Jestem “produktem” ruchu olimpijskiego; oglądanie pierwszego w historii triathlonu olimpijskiego w Sydney zainspirowało mnie do marzeń i ciężkiej pracy nad nimi. Zaszczytem będzie reprezentowanie sportowców ruchu olimpijskiego i odegranie niewielkiej roli w realizacji marzeń większej liczby młodych ludzi – powiedział szczęśliwy Alistair Brownlee po otrzymaniu nominacji.

Alistair_Brownlee_debiutuje_na Hawajach

Radość z dokonanego wyboru

Radości nie krył jeden z członków MKOI i jednocześnie prezes World Triathlon Marisol Casado z powołania do komisji brytyjskiego triathlonisty oraz pozostałych sportowców.

Bardzo się cieszymy, że jeden z naszych najbardziej utytułowanych i charyzmatycznych sportowców, Alistaira Brownlee, dołączył do Komisji Sportowców. Jego głos i wszystkich triathlonistów na całym świecie będzie jeszcze bardziej brany pod uwagę. Ponownie jest dowodem na to, że nasz sport ma silną pozycję w ruchu olimpijskim – powiedział prezes World Triathlon, Marisol Casado, członek MKOl. – Nasze najszczersze gratulacje, ode mnie i w imieniu całej triathlonowej rodziny dla Alistaira za to wspaniałe osiągnięcie. Jestem pewien, że jego zaangażowanie w ruch będzie niezwykłe i pomoże nam wszystkim w dalszym rozwoju – dodał Casado.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X