Wiadomości

Plejada gwiazd wystartuje w DATEV Challenge Roth 2023

Tegoroczna edycja kultowych zawodów w Roth zapowiada się niezwykle interesująco. Znamy nazwiska zawodników PRO, którzy zjawią się na starcie. Obsada jest imponująca.

Wystartuje na pewno zeszłoroczny zwycięzca Magnus Ditlev. Młody Duńczyk z pewnością będzie starać się powtórzyć ten wyczyn w nadchodzącym sezonie. Kolejnym przedstawicielem młodego pokolenia, który też ma wielkie ambicje, jest francuski triathlonista – Sam Laidlow.

Przeszedł do historii w debiucie na Hawajach

Już w zeszłym sezonie odcisnął piętno w światowym triathlonie, a warto przypomnieć, że Sam Laidlow pierwszy triathlon pokonał w wieku czterech lat. Wszystko za sprawą niezwykle udanego debiutu w mistrzostwach świata Ironman na Hawajach. Przejechał trasę kolarską w 4:04:36, co jest nowym rekordem tej części trasy. Do tego jego łączny czas 7:42:24 był imponujący, tym bardziej że wyprzedzał takich zawodników jak Kristian Blummenfelt, Joe Skipper, Magnus Ditlev, czy Lionel Sanders. Laidlow nie ukrywa, że ten cały sukces, jakim jest wicemistrzostwo świata Ironman zawdzięcza rodzinie, a warto też zaznaczyć, że trenuje pod okiem ojca nieprzerwalnie od 2017 roku.

Pożegnanie z Roth

W tych kultowych zawodach weźmie udział też Sebastian Kienle, który zapowiedział, że 2023 rok będzie jego ostatnim w profesjonalnym triathlonie. W Roth pierwszy raz pojawił się w 2010 roku. Zdobywał mistrzostwo świata Ironman (2014), ale też zajmował drugie i trzecie miejsce w zawodach tej rangi. Na koncie ma również mistrzostwo świata IM 70.3 z 2013 roku.

Z pewnością Sebastian Kienle będzie chciał pożegnać się z tamtejszą publicznością w dobrym stylu.

Na starcie zjawią się również m.in.: Patrick Lange, Joe Skipper, czy Ben Kanute. Kandydatów do zwycięstwa lub TOP3 jest wielu, co tylko potwierdza to, że czeka nas ciekawy wyścig 25 czerwca 2023.  

Lista zawodników PRO Challenge Roth 2023

– Magnus Ditlev

– Patrick Lange

– Sam Laidlow

– Sebastian Kienle

– Daniel Baekkegard

– Andreas Dreitz

– Joe Skipper

– Ben Kanute

– Nils Frommhold

– Clement Mignon

– Bradley Weiss

– Reece Barclay

– Victor Arroyo

– Silas Köhn

– Simon Billeau

– Erik-Simon Strijk

– Jason Pohl

– Andrew Horsfall-Turner

– Hannes Wolpert

– Jesse Vondracek

– Markus Thomschke

– Jean-Claude Besse

– Nicolas Quenette

– Alberto Casillas

– Chris Dells

– Ernest Mantell

Już jutro poznamy listę zawodniczek PRO, które zawalczą w Challenge Roth 2023.

Przemek Schenk
foto: Challenge Roth

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X