Wiadomości

Kibice i zdrowie psychiczne motywami przewodnimi IRONMAN Poland 2023

Za nami oficjalna prezentacja imprez IRONMAN Poland w sezonie 2023. Atrakcyjne lokalizacje, bezpieczne trasy oraz unikalna atmosfera zawodów i możliwość kwalifikacji na mistrzostwa świata IRONMAN i IRONMAN 70.3 to elementy, do których zawodnicy już przywykli. W tym sezonie czeka ich jednak kilka nowości.

Sezon 2023 będzie stał pod znakiem szeroko pojętego wsparcia dla zawodnika w okresie przygotowań oraz podczas samych zawodów. Kulminacją tych działań ma być spotęgowany doping kibiców na trasach imprez IRONMAN Poland.

Chcemy, aby imprezy IRONMAN Poland dostarczały niezapomnianych, pozytywnych emocji nie tylko zawodnikom, ale też społeczności lokalnej oraz wszystkim kibicom, którzy towarzyszą triathlonistom w dniu zawodów – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – Dlatego też w sezonie 2023 ogłaszamy ROK KIBICÓW W TRIATHLONIE. Chcemy maksymalnie zaanimować trasy biegowe zawodów, w czym pomogą nam nasi sponsorzy i partnerzy. Zachęcimy też do kibicowania lokalne społeczności, dla których przewidujemy specjalny konkurs. Jesteśmy przekonani, że ten głośny doping na trasie doda skrzydeł wszystkim triathlonistom – dodaje.

Dla kibiców przewidziano także możliwość wykupu VIP Experience, z wejściem do strefy VIP, animacjami dla dzieci itp. W programie imprez IRONMAN Poland nie zabraknie również expo, imprez towarzyszących oraz zawodów dla najmłodszych.

Wsparcie mentalne

Drugim istotnym elementem będzie wsparcie mentalne zawodników, o które organizatorzy IRONMAN Poland chcą zadbać razem z Fundacją Graj z Głową. W planach są m.in. webinary, materiały poradnicze, a także możliwość spotkania z ekspertkami Fundacji podczas imprez IRONMAN Poland w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

Sport wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i na nasze samopoczucie. Podejmowanie aktywności fizycznej to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na „wyłączenie się”, choć na chwilę, od problemów życia codziennego, których – nie oszukujmy się – w ostatnim czasie mamy sporo. To całe obciążenie przejmuje nasza głowa i dlatego to właśnie o nią trzeba szczególnie zadbać – mówi Ewa Urtnowska, Prezes Fundacji Graj z Głową. – Mamy prawo czuć się zmęczeni, przytłoczeni, a tym samym możemy odczuwać brak energii do działania i frustrację, stać się apatyczni. Naszym celem będzie oswoić te stany i wskazać narzędzia lub sposoby na ich przezwyciężenie. To istotne działania zwłaszcza wśród sportowców, także amatorów. Nawet „ludzie z żelaza” mają przecież prawo powiedzieć głośno, że jest im ciężko lub z czymś sobie aktualnie nie radzą – dodaje Agnieszka Białek, psycholog i Wiceprezes Fundacji.

Udział w zawodach IRONMAN Poland zapowiedział podczas prezentacji Marek Plawgo – wybitny polski płotkarz, który jakiś czas temu przyznał, że mierzył się z depresją. Lekkoatleta będzie wspierał działania IRONMAN Poland i Fundacji Graj z Głową na rzecz zdrowia psychicznego. Oprócz niego, start w Enea IRONMAN Gdynia 2023 potwierdzili były reprezentant Polski w chodzie sportowym, Grzegorz Sudoł oraz prezenter telewizyjny, Maciej Kurzajewski. Dla obu będzie to debiut na pełnym dystansie IRONMAN.

Zmiany i nowości w sezonie 2023

Największą planowaną zmianą w nadchodzącym sezonie będzie nowe miejsce startu Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, a tym samym nowa trasa pływacka. Triathloniści nadal pływać będą w Jeziorze Zegrzyńskim, ale start i strefa zmian T1 zostaną przesunięte do Portu Nieporęt. To ułatwienie logistyczne dla zawodników, ponieważ znacząco skróci się w ten sposób czas potrzebny na dotarcie z Warszawy w miejsce startu. Większa liczba miejsc parkingowych i kontynuacja współpracy z SKM sprawią, że transport pomiędzy startem a głównym miasteczkiem imprezy, zlokalizowanym w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie, powinien być o wiele szybszy i łatwiejszy.

W Gdyni natomiast, organizatorzy planują powrót strefy zmian pod Akwarium Gdyńskie, co skróci czas dobiegu po wyjściu z wody. W miejscu dotychczasowej strefy zmian, wzdłuż Skweru Kościuszki, zlokalizowane zostaną biuro zawodów i expo.

 

Nowością będzie dodatkowo płatna usługa Bike Transfer w Warszawie i Poznaniu, która daje zawodnikom możliwość pozostawienia roweru w strefie zmian T2 dzień przed startem, bez konieczności samodzielnego wprowadzania go do strefy zmian T1, zlokalizowanej w miejscu startu. Transportem rowerów zajmą się bowiem organizatorzy. To kolejne udogodnienie logistyczne, które ma oszczędzić czas i energię triathlonistów przed startem.

Wsparciem w przygotowaniach i organizacji wyjazdu na zawody może okazać się także uruchomiona niedawno wypożyczalnia sprzętu IRONMAN Poland, w której dostępne są m.in. trenażery kolarskie oraz bagażniki i walizki na rower.

Organizatorzy zadbają także o zawodników po przekroczeniu mety. Odpowiedniej regeneracji i relaksowi mają posłużyć rozbudowane strefy finishera, połączone z Medical Sport Recovery Zone.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X