Plebiscyt. Zawodniczki AG z extra wynikami

W minionym sezonie nie brakowało sukcesów wśród triathlonistek AG. Przedstawiamy krótkie podsumowanie osiągnięć nominowanych zawodniczek.

Trzeba przyznać, że sezon 2021 był udany dla AG. Niektóre triathlonistki dodały medale z mistrzowskich imprez do własnego dorobku. Nie da się ukryć, że wybór może być trudny.

TUTAJ oddasz głos na jedną z pięciu nominowanych w tej kategorii oraz dziewięciu pozostałych.

Karolina Jahnz / 1984

Podopieczna Małgorzaty Otworowskiej zanotowała w minionym sezonie wiele sukcesów. Jak sama przyznała w rozmowie z TriathlonLife.pl, najważniejszym z nich dla niej było mistrzostwo Europy w duathlonie na dystansie średnim. Do tego w duathlonie dołożyła trzecie miejsce open AG w Rumi oraz wygraną w Czempiniu na dystansie sprinterskim.

Karolina Jahnz zanotowała również kilka zwycięstw. Wygrywała w m.in.: Bydgoszczy-Borównie (sprint), Gołdapi (1/4IM), czy w Ślesinie (1/4IM). Pokazała się też z dobrej strony w Challenge Gdańsk. Na dystansie sprinterskim zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Marcie Łagownik.

Agnieszka Kropiewnicka / 1982

Zawodniczka trenująca pod okiem Przemysława Szymanowskiego od sezonu 2021 głównie pokazywała się z dobrej strony w krajowych zawodach. Patrząc na cały rok, to na 14 startów dziewięć razy zajmowała miejsca w TOP2. Wygrała klasyfikację generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/8IM. Obroniła tytuł mistrzyni Polski w kategorii wiekowej na sprincie. Wygrywała m.in.: w Elblągu (1/8IM), Serocku (sprint), czy Żyrardowie (1/8IM).  Dołożyła na tym samym dystansie drugie miejsce w Ślesinie.

Do tego Agnieszka Kropiewnicka zaliczyła dobry start na Mistrzostwach Europy w Walencji. Wówczas zajęła czwarte miejsce w kategorii wiekowej.

Anna Lechowicz / 1985

Bez wątpienia zawodniczka na co dzień trenująca oraz mieszkająca w Niemczech dostarczyła solidne argumenty, aby znaleźć się w tym zestawieniu. Głównym powodem jest zdobycie dwóch tytułów Mistrzyni Europy AG. We Frankfurcie na dystansie Ironman wygrała w kategorii open, a podczas mistrzostw Europy Ironman 70.3 wygrała w K35-39.

Do tego dołożyła znakomity występ podczas IM 70.3 Dubaj. Wówczas Ania Lechowicz zajęła drugie miejsce w OPEN oraz wygrała kategorię wiekową (K35-39). Ponadto zdobyła wicemistrzostwo Niemiec w K35-39 w półmaratonie. Dodatkowo przy okazji tamtych zawodów ustanowiła nową życiówkę na tym dystansie – 1:20:57. Ania Lechowicz przez kolejny sezon prezentowała wysoki poziom sportowym, co potwierdziła wynikami.

Magdalena Lenz / 1988

W sezonie 2021 rozpoczęła współpracę z trenerem Tomaszem Kowalskim. Efektem był spory progres Magdaleny Lenz, co udowodniła zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Polski na 1/2IM. Przegrała jedynie z Marią Cześnik. To był jej pierwszy krążek w OPEN na tym dystansie. Zdobyła też mistrzostwo Europy w duathlonie w kategorii K30-34.

Z bardzo dobrej strony pokazała się też podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia. Wówczas zajęła czwarte miejsce open oraz wygrała w kategorii K30-34. Ustąpiła jedynie trzem zawodniczkom PRO, będąc tym samym najlepszą w AG. Równie udanie zaprezentowała się w Challenge Gdańsk. Wówczas wygrała w K30 oraz zajęła szóste miejsce OPEN, będąc też drugą najlepszą Polką (na piątym miejscu była Aleksandra Jędrzejewska).

Alicja Pyszka-Bazan / 1993

Przebojem wdarła się do triathlonowego świata. W debiutanckim sezonie skupiała się na krajowych zawodach, gdzie często mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Ważny miał być 2021 rok, który przepracowała już pod okiem trenera Marcina Florka. Nowa współpraca przyniosła dobre efekty.

Sezon 2021 obfitował w znakomite wyniki Alicji Pyszki-Bazan na arenie międzynarodowej. Podczas Ironman 70.3 Turcja zajęła drugie miejsce OPEN oraz wygrała kategorię K25-29. Do tego m.in.: zajęła trzecie miejsce w kategorii F25 podczas Challenge Peguera Mallorca, czy uplasowała się na drugim miejscu OPEN AG oraz wygrała kategorię wiekową w ramach Challenge Samorin. Zwyciężyła w K25-29 podczas Ironman 70.3 Venice-Jesolo. Dobry start zaliczyła też w Chorwacji. Cieszyła się z wygranej w OPEN oraz w K18-29 na połówce w Challenge Turku. Okazała się najszybszą zawodniczką nie tylko w kategorii wiekowej, ale również w OPEN kobiet.

Na krajowym podwórku Alicja Pyszka-Bazan zwyciężyła m.in.: na 1/4IM w ramach Garmin Iron Triathlon Elbląg. Z dobrej strony pokazała się podczas zawodów Enea Ironman 70.3 Gdynia. Wówczas wygrała w kategorii wiekowej oraz zajęła drugie miejsce w OPEN AG.