Mistrzostwa Europy w duathlonie. Dużo medali polskich AG

Co za mistrzostwa Europy w wykonaniu Polaków!!! W duathlonie, w rumuńskim Targu Mures rywalizowali age grouperzy. Sypnęło medalami. Gratulujemy!!!

Pierwszym akcentem ME w duathlonie była rywalizacja na dystansie standard: 10 km biegu, 40 km rower i 5 km biegu. Polscy AG zdobyli pięć złotych medali, dwa srebrne oraz jeden brązowy krążek.

Szybkie starty Polaków

W kategorii 30-34 kobiet zwyciężyła Magdalena Lenz, która pokonała trasę w czasie 2:03:37. Wyprzedziła Rumunkę Rekę Balint o 17:56. W tej samej kategorii wśród mężczyzn prym wiódł Paweł Młodzikowski. Zameldował się na mecie z wynikiem 1:52:36. Podium w M30-34 uzupełnili Rumuni: Bogdan Damian (1:54:05) oraz Alexandru Balan (1:58:41).

Paweł Młodzikowski ambitny amator z marzeniami o Hawajach

Ze złotego medalu cieszyła też Karolina Jahnz w kategorii K35-39. Pokonanie trasy zajęło jej 2:07:37. Wyprzedziła Adelę Cosminę Chis o 24:45. Podium uzupełniła druga reprezentantka Rumunii Adriana Camelia Suson (2:36:39).

W kategorii 40-44 mogliśmy cieszyć się ze złotych medali Katarzyny Kaczkowskiej oraz Pawła Ochala. Zawodniczka CTS pokonała trasę w 2:14:42. W rywalizacji mężczyzn Paweł Ochal zwyciężył z wynikiem 1:51:11.

W K45-49 na najniższym stopniu podium stanęła Marta Goc-Kozakiewicz. Wbiegła na metę z czasem 2:24:36. Do zwyciężczyni Niemki Astrid Zunner straciła 3:23.

Tomasz Chmielewski skończył mistrzostwa Europy na dystansie standard ze srebrnym medalem w M55-59. Pokonał trasę z rezultatem 2:10:04. Do wygranego Jorga Daniego stracił 5:29. W kategorii wyżej Wiesław Rychter też cieszył się ze srebrnego krążka. Zapewnił mu to czas 2:29:46.